Sākums Ziņas Notikumi
26
Apr
Konkurss „Gribu būt ķīmiķis!”
Biruta Īsā saite

Profesionālās izglītības kompetences centrs „Rīgas Valsts tehnikums” (PIKC RVT) sadarbībā ar Latvijas Izglītības fondu organizē konkursu „Gribu būt ķīmiķis!”.

Konkursa mērķis ir veicināt izglītojamo individuālo kompetenču un talantu attīstību, padziļinot un nostiprinot zināšanas un prasmes ķīmijā. Konkursā varēja piedalīties vispārizglītojošo skolu 8.- 9.  klašu izglītojamie, veidojot komandu 3-5 cilvēku sastāvā.

Konkursa pirmajā posmā dalībnieki, izmantojot skolu ķīmijas kabinetu iespējas, kā arī ikdienas dzīvē izmantojamas vielas, ierīces un piederumus, veic eksperimentu, to norisi filmē un izveido videomateriālu ar komentāriem un paskaidrojumiem par veikto eksperimentu būtību un gaitu. Darbu veicot, izglītojamie var izmantot skolas ķīmijas skolotāja konsultatīvu palīdzību.

Konkursa otrajā posmā skolu komandas tiekas klātienes konkursā PIKC RVT, kur veic teorētiskus un praktiskus uzdevumus ķīmijā. Klātienes kārtā piedalījās veiksmīgāko video autori – Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Auces vidusskolas, Rīgas 65.vidusskolas, Rīgas Teikas vidusskolas, Tukuma 2. vidusskolas, Siguldas 1. pamatskolas, Skrundas vidusskolas un Rīgas Angļu ģimnāzijas komandas.

Phoca Thumb L Tn Dsc 0946  Jēkabpils Valsts ģimnāziju konkursā pārstāvēja puišu komanda ar nosaukumu „Krūmuveči”(Prokopenko Toms, Rubenis Ralfs, Zvaigzne Rihards no 8.c klases un Feldmanis Endijs, Upenieks Māris no 9.b klases). Puiši vienīgie mājas darbu veica brīvā dabā un izpelnījās žūrijas atzinību. Otrajā posmā puišu komanda parādīja labas zināšanas un erudīciju par dažādām ķīmijas tēmām un izcīnīja 2. vietu kopvērtējumā. Prieks par paveikto!

Mājas darbu var skatīt https://www.youtube.com/watch?v=JTgPuA5mVKo&t

Mk vadītāja I. Rāviņa