Sākums Ziņas Notikumi
16
Okt
Konkurss „Latvijas Tautas frontei – 25”
Biruta Īsā saite

Lai barikāžu ugunskurs,
Ko dedzam katru gadu,
Un atmiņas, kas mūžam līdzās būs,
Spēj tautu uzmundrināt
Darbos, domās, vārdos
Un parādīt, cik svarīgi
Ir vienotību just

(Andrejs Vavinskis, 12. a klase)


1988. gada novembrī  Rīgā notika Latvijas Tautas frontes kongress. Par LTF priekšsēdētāju kļuva žurnālists Dainis Īvāns. LTF Domē bija ievēlēti arī jēkabpilieši: Andris Grīnbergs, Aigars Godiņš un Andris Baldunčiks. Kopš šiem notikumiem pagājuši 25 gadi. Mēs dzīvojam savā Latvijā, turpinām to veidot. Atceroties latviešu tautas trešo atmodu, Jēkabpils Novadpētniecības muzejs sadarbībā ar JVĢ muzeju organizēja radošo darbu konkursu „Latvijas Tautas frontei – 25”.

Konkursam tika iesniegti  74 darbi, kuru autori bija 9. – 12. klašu skolēni.  Skolēni bija rakstījuši dzeju, esejas, miniatūras, intervijas, pat literārās pasakas. Prieks, ka lielākajā daļā darbu bija ne tikai vēsturisko notikumu apskats un atstāsts, bet skolēni bija intervējuši savus tuviniekus, uzklausījuši to atmiņas, mēģinājuši iejusties tā laika notikumos.

27. septembrī Krustpils pilī notika konkursa noslēgums, uz kuru tika aicināti darbu autori. Pasākumā skolēni lasīja labāko darbu fragmentus, kā arī tikās ar Trešās atmodas dalībniekiem: Māru Grīnbergu, Ivetu Tāli, Vladimiru Ždanoku. Noslēgumā muzeja direktore Inese Berķe pasniedza goda rakstus un nelielas veltes 16 konkursa uzvarētājiem. Tie ir:

Alise Strazdiņa 12.a
Ieva Radiņa 11.d
Marta Goberga 9.d
Kārlis Klišāns 11.c
Linda Matiko 12.c
Endija Urbāne 12.c
Elīna Aļeiņikova 12.a
Ivo Siņicins 9.d
Pauls Rutkovskis 12.a
Jekaterina Markova 12.a
Valdis Vizulis 12.a
Annija Vaivode 9.c
Diāna Mežaraupe 9.c
Evita Veipa 9.c
Amanda Tropa 9.c
Elizabete Mitre 12.a

Atzinība izteikta arī šādiem konkursa dalībniekiem: Ilzei Seglērei, Jānim Druveniekam,  Andrejam Vavinskim, Viesturam Ivbulim , Kristīnei  Iļjasovai, Janai Justei, Zanei Bērziņai,  Artim Galdiņam,  Matīsam Grahoļskim, Raivim Kārkliņam, Katei Gārdei, Līvai Bendikai, Līgai Galdiņai, Eirai Sarnovskai, Jūlijai Bikovskai, Zubeiram Haciveli, Ivaram Gailišam, Kristīneio Iļjasovai, Santai Miezītei, Kasparam Cercinam, Jolantai Erdmanei,  Emīlam Volgastam, Jānim Siliņam.

Visus konkursa uzvarētājus un atzinības ieguvējus novembrī gaida dāvana: Jēkabpils Novadpētniecības muzeja apmaksātā ekskursija uz Rīgu.

Latviešu valodas skolotāja Silvija Tumanova