Sākums Ziņas Notikumi
16
Dec
Latgales reģiona 4. angļu valodas olimpiāde
Biruta Īsā saite

2013. gada 13. decembrī Preiļu valsts ģimnāzijā notika Latgales reģiona 4. atklātā angļu valodas olimpiāde 10. – 12. klašu skolēniem. Olimpiādes mērķis bija veicināt interesi par angļu valodu, attīstīt patstāvīgās izziņas prasmes un piedāvāt iespēju pārbaudīt un apliecināt savas zināšanas un prasmes angļu valodā. Šogad olimpiādē piedalījās 122 skolēni no 42 Latgales reģiona skolām.
Skolēniem bija jāveic leksiski – gramatiski, klausīšanās un lasīšanas prasmes uzdevumi. Olimpiādes uzdevumus veidoja Preiļu Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāji.
Skolēni pildīja uzdevumus divas astronomiskās stundas – no plkst.10.00 līdz 12.00. Skolotāji iepazinās ar mūsdienu jaunākajām tendencēm angļu valodas apguves procesā izdevniecības Oxford University Press pārstāves Daces Miškas vadībā. Visiem bija iespēja ieturēt pusdienas skolas kafejnīcā. Pēc  olimpiādes darbu labošanas sekoja  godalgoto vietu noteikšana, apbalvošana, fotografēšanās.
Jēkabpils Valsts ģimnāziju  pārstāvēja 3 skolēni: Ričards Turlajs (12.b.), Pauls Rutkovskis (12.a) un Dins Kovaļevskis (11.b). Vislabāk sīvajā konkurencē veicās Paulam Rutkovskim – 3.vieta. Pārējiem dalībniekiem piedalīšanās angļu valodas olimpiādē bija lieliska pieredze kā lietderīgi izmantot savas zināšanas un prasmes angļu valodā, pārbaudīt savu konkurētspēju. Skolēnus olimpiādei gatavoja angļu valodas skolotājas: Ligita Urpena un Dace Seglēre.