Sākums Ziņas Notikumi
25
Okt
Latvijas – Beļģijas projekts
Biruta Īsā saite

Jau ceturto reizi Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni piedalījās sadarbības projektā ar Beļģijas skolēniem. Projekta ietvaros pavasarī devāmies uz Beļģijas pilsētu Oudenardi, kur viesojāmies Sant-Bernardakoledžā, bet pārējā laikā uzturējāmies kopā ar kādu no beļģu skolēniem – saviem jauniegūtajiem draugiem. Beļģijā iepazināmies ar Oudenardes pilsētu, skolu, arī ar Briseli, Eiropas Parlamentu, Genti un Brigi, iepazinām Beļģijas kultūru, tradīcijas un infrastruktūru.

Savukārt no otrā līdz devītajam oktobrim Beļģijas skolēni viesojās Jēkabpilī. Projekta ietvaros beļģiem tika izrādīta Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Krustpils pils, Jēkabpils pilsētā arī tika izspēlēta spēle, kuras laikā skolēni iepazinās ar pilsētas vēsturi un interesantākajiem apskates un tūrisma objektiem. Beļģu skolēni bija ekskursijā uz Līvāniem – Preiļiem – Atašieni, kur apmeklēja stikla muzeju, leļļu muzeju un motormuzeju, kā arī izmantoja muzeju piedāvāto iespēju pārģērbties un uz neilgu brīdi iejusties prinču un princešu tēlos, iejusties karavīru, policistu un pionieru lomās. Par to bija nedalīts prieks, jo viņi pieraduši, ka muzejā eksponātus aiztikt nedrīkst.

Kopā ar beļģu draugiem bijām ekskursijā uz Siguldu baudīt krāšņo zelta rudeni. Beļģu skolēni atzina, ka viņiem ļoti patīk Latvija un it īpaši Jēkabpils, viņiem patika Latvijas meži un sportiskās aktivitātes Siguldas piedzīvojumu trasē ”Meža kaķī”, bet diezgan lielu sašutumu un izbrīnu beļģi izteica par Latvijas autoceļu stāvokli.

Mums, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkņiem, projektu dalībniekiem, šis projekts deva lielisku iespēju attīstīt un praktizēt savas angļu valodas zināšanas, dalīties pieredzē, iepazīt Beļģijas kultūru un tradīcijas, ka arī paplašināt savu redzesloku un iepazīties ar citas mentalitātes cilvēkiem.

Lielu paldies sakām visiem, kas mums palīdzēja īstenot šo vērienīgo projektu. Paldies Jēkabpils pilsētas Domei un L. Salceviča kungam, Izglītības vadītājai L. Kļaviņas kundzei, JVĢ direktoram V.Vizuļa kungam, SIA „Latsin”un personīgi J.Zvaigznem, SIA „Uno-Auto”un personīgi Skrūzmaņa kungam. Īpašs paldies visiem vecākiem par sapratni un atbalstu, īpaši Ermansonu,Marķīzu, Razujevu un Gorjačko ģimenēm.

Projekta dalībnieces 11.a klases skolnieces P.Gurtiņa un L. Šmite

 

p.s. Foto šeit.