Sākums Ziņas Notikumi
4
Nov
Mīti par dzeramo ūdeni un tā lietošanas paradumi
Biruta Īsā saite
Img 20191101 Wa0001

Daudzi cilvēki mūsdienās neaizdomājas par to, ko viņi lieto katru dienu, taču mums 29.11.19. bija iespēja apmeklēt lekciju par vienu no svarīgākajām vielām ikdienas dzīvē - ūdeni. Lekciju organizēja Jēkabpils Galvenajā bibliotēka par godu pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības – SIA “Jēkabpils ūdens” 40 gadu jubilejai.

Mums, 11. klašu jauniešiem, lektors - Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta Ūdens inženierijas tehnoloģijas katedras docents, Ūdens pētniecības zinātniskās laboratorijas pētnieks Sandis Dejus stāstīja par to, kas ir ūdenī, cik daudz mēs to patērējam, kā arī kurš ūdens ir izdevīgāks - krāna vai veikala. Uzzinājām kā darbojas Jēkabpils pilsētas ūdens apgādes sistēma, cik daudz ūdens jēkabpilieši tērē.

Sandis Dejus: “Jēkabpils ūdens kvalitāte ir tāda pati kā visā Latvijā – tā atbilst visām nekaitīguma prasībām, ūdens ir absolūti drošs lietošanai. Latvija ir viena no retajām valstīm Eiropā un pasaulē, kur ūdens ir ne tikai drošs, bet arī garšīgs, jo Latvijā ūdeni mēs ikdienā nehlorējam, līdz ar to nav šīs nepatīkamās baseina garšas.”

Sakām lielu paldies par jauko lekciju un jaunām zināšanām par kaut ko tik ierastu kā ūdens. Bija ļoti interesanti un patīkami klausīties.

11.c klases skolniece A. Druviņa
Dabaszinību un sporta skolotāju metodiskā komisija