Sākums Ziņas Notikumi
13
Apr
Mūsējo sasniegumi Valsts bioloģijas olimpiādē
Biruta Īsā saite

No 20. līdz 22. janvārim Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā notika 38. bioloģijas olimpiādes valsts posms.

Bioloģijas olimpiādi rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti.  Šogad olimpiāde pulcēja 150 dalībniekus no visiem Latvijas reģioniem.  Zīmīgi, jo tā bija pirmā Valsts Bioloģijas olimpiāde, kas norisinājās jaunajās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centra telpās Jelgavas ielā 1.

Biolog Olimp

Pirmajā olimpiādes dienā skolēni risināja teorētiskos uzdevumus, bet otrajā - veica četrus laboratorijas darbus no dažādām bioloģijas nozarēm. Ar vienkāršas  datormodelēšanas palīdzību olimpiādes dalībnieki analizēja sugu daudzveidību atkarībā no salas izmēra, attāluma līdz kontinentam un citiem faktoriem, kā arī demonstrēja savas zināšanas un prasmes zivju sistemātikā  un anatomijā – ar noteicēja palīdzību nosakot Clupea harengus membras (L.) (Baltijas reņģe), atpreperējot un identificējot šīs zivs iekšējos orgānus.

Jēkabpils Valsts ģimnāziju olimpiādē pārstāvēja Ivo Siņicins, Annija Vaivode un Edijs Kauranens. Skolēni uzrādīja labus rezultātus.  Sveicam Ivo Siņicinu ar izcīnīto 3. vietu 38. bioloģijas valsts olimpiādē.

Paldies skolēniem un skolotājām Pārslai Stirnai un Ilzei Zariņai par ieguldīto darbu gatavojoties olimpiādei.

Mk vadītāja Inese Rāviņa