Sākums Ziņas Notikumi
22
Mar
Nacionālā Jaunatnes Kustība izvērtē savas pastāvēšanas pirmo pusgadu
Biruta Īsā saite

2018. gada 18. martā apritēja 6 mēneši, kopš ģimnāzijā nodibināta Nacionālā Jaunatnes Kustība. Laiks ir paskrējis ātri. Vaicājam sev – kas tad ir mainījies mūsu darbības laikā skolā un ārpus tās? Ko esam paguvuši izdarīt?

Mūsu pirmā nopietnā uzstāšanās notika 2017. gada 11. novembrī, kad man bija tas gods teikt runu un reizē arī reprezentēt JVĢ un NJK pilsētā Lāčplēša dienai veltītajā svinīgajā pasākumā.

2018. gada janvārī tika izveidota lapa Facebook, kurā esam popularizējuši savu kustību, darbību un uzskatus!

Taču par kustības ievērojamāko notikumu var uzskatīt šī gada 16. martu, jo tas bija pagrieziena punkts NJK darbībā!

Varu droši un ar lepnumu teikt, ka mūsu Kustība ir kļuvusi atpazīstama ne tikai Jēkabpilī, bet arī Rīgā un Igaunijā. Tieši saistībā ar 16. marta pasākumiem, mēs, NJK, esam dibinājuši kontaktus ar Nacionālo Apvienību un tādām personām kā Raivis Dzintars (NA priekšsēdētājs) un Jānis Dombrava (12. Saeimas deputāts). Tieši 16. martā mēs esam dibinājuši kontaktus un ieguvuši jaunus draugus un sabiedrotos no Igaunijas labā bloka un Igaunijas Konservatīvās Tautas partijas.

Tāpat mūsu sabiedroto lokā ir jau minētās Igaunijas Konservatīvās Tautas partijas priekšsēdētāja vietnieks un Igaunijas parlamenta deputāts Jāks Madisons.

6032018Fjl 032

Pēdējo 2 mēnešu laikā esam izstrādājuši Kustības statūtus, materializējuši NJK simboliku un gandrīz pilnībā nokārtojuši visas atbilstošās formalitātes, lai mūsu Kustība būtu zem pilnīga JVĢ protektorāta.

Man ir bijis tas gods būt iesaistītam 16. marta darba grupas darbībā! Tieši mūsu apvienotā darba grupa NA partijas biedra Gundara Kalves vadībā ir parūpējusies, lai 16. marta pasākumi norisinātos ne tikai Rīgā un Lestenē, bet arī Jēkabpilī.
Taču par Kustības lielāko projektu 6 mēnešu darbības laikā uzskatāma filmas “Atceries leģionārus” izveide, filma tuvākajā laikā tiks demonstrēta skolā.

 Nobeigumā vēlos pateikt milzīgu paldies skolotājai Dacei Druveniecei, bez kuras palīdzības NJK šodien nepastāvētu! Lielu paldies jāsaka direktoram Valerjanam Vizulim, kas mūs vienmēr atbalsta un ir arī NJK patrons! Tāpat vēlamies pateikties skolotājām Ingai Saulītei un Elgai Skrebelei, kas septembrī palīdzēja izveidot Kustības plakātu un vēlāk arī karogu, Aīdai Koļesinskai par padomiem un atbalstu NJK attīstībā, Anitai Vītolai, kas palīdzēja sagatavot 11. novembra runu, Stellai Mekšai, Elvīrai Viļumei un ikvienam NJK labdarim!

Un, protams, paldies visiem NJK biedriem, ka ir bijuši uzticīgi vienotai darbībai un idejai!

NJK vadītājs Toms Trofimovičs, 11.c