Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
15
Mar
Ģimnāzistes piedalās Zemgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības konferencē
Biruta Īsā saite

2023. gada Zemgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības konference notika 10. martā attālināti. Dalībai tajā pētnieciskos darbus bija izstrādājušas un iesniedza trīs mūsu skolas pētnieces.

Jetes Dzenes (12.b) darbs “Minerālās barošanās veida ietekme uz augu augšanu” bija pētījums par minerālās mēslošanas ietekmi uz gurķu un kliņģerīšu augšanu. Darba autore praktisko darbu bija veikusi vasarā, bet mācību gada 1. semestrī sadarbībā ar skolotāju Zaigu Vēveri veica aprēķinus un pētījuma noformēšanu.

Elīza Koļesinska (12.b) pētījumā “Dzelzs daudzuma noteikšana dažādās augu tējās” bija sagatavojusi 27 dažādu ārstniecības augu paraugus un laboratorijas eksperimentā noteikusi dzelzs daudzumu katrā no tēju paraugiem. Praktiskais augu sagatavošanas darbs tika veikts vasarā, bet laboratorijas eksperiments – šogad ķīmijas laboratorijā, sadarbojoties gan ar laboranti K. Ugeļsku, gan ar ķīmijas skolotāju Sandru Turkopoli.

Diāna Mierture (12.b) pētīja nitrātu daudzumu pašaudzētos un pirktos augļos un dārzeņos. Darba nosaukums: “Nitrātu koncentrācija pašaudzētos un pirktos augļos un dārzeņos; nitrātu koncentrācijas samazināšanas veidi” rāda, ka pētījuma autore eksperimentāli pārbaudīja arī nitrātu daudzuma samazināšanas iespējas. Eksperimentus Diāna veica gan mājas apstākļos, gan skolas ķīmijas laboratorijā, konsultējoties ar skolotāju S. Turkopoli.

Visas darba autores saņēma pozitīvas recenzijas un augstu darba vērtējumu – 65 un 66 punktus no iespējamiem 80, līdz ar to tika uzaicinātas piedalīties konferencē.

Tā kā Diāna ģimnāzijas komandas sastāvā piedalījās Latvijas Kultūras kanona konkursā, kurš arī norisinājās 10. martā, viņa nevarēja prezentēt savu pētījumu konferencē.

Spraigas konkurences rezultātā pēc uzstāšanās konferencē Jete un Elīza diemžēl nesaņēma uzaicinājumu piedalīties Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības 47. konferencē.

Ieguldītais darbs, iegūtā pieredze visām darbu autorēm noderēs turpmākajās studijās, veicot pētījumus un noformējot studiju darbus.

Skolēnu ZPD izstrādes koordinatore Skaidrīte Ozoliņa