Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
3
Jūn
9.b met sev izaicinājumu – dodas laivot!
Biruta Īsā saite
9B Laivo
vairāk mirkļus
var aplūkot saitē: /ej-uz/51214
29. maijā 9.b klase kopā ar audzinātāju Inesi Rāviņu devās neaizmirstamā piedzīvojumā – laivu braucienā pa Lielo Juglu.

Brauciens ar laivu pa Lielo Juglu ir piedzīvojums, kas apvieno dabu, klusumu un piedzīvojumu. Pirmajā mirklī, laivojot pa 17 km garo maršrutu, var sajust prieku un brīvību, ko sniedz atrašanās uz ūdens. Laivas ritmiskā kustība un ūdens šļaksti rada nomierinošu efektu, kas palīdz atslēgties no ikdienas rūpēm un ļauties piedzīvojumam. Ceļojuma laikā dzirdama apkārtējā daba – dažādu putnu dziesmas, koku lapu šalkoņa un ūdens straumes skaņas. Maršruts piedāvā dažādus ainavu skatus – gan mežainus apvidus, gan plašākus upes posmus, kur iespējams izbaudīt neierobežotu redzamību, gan stāvkrastus. Laivošanas laikā var sajust vienotību ar dabu un komandas garu. Noslēgumā, kad redzama galamērķa tuvošanās, parādās gandarījuma un lepnuma sajūta par pieveikto 17 km distanci.

Kopumā brauciens pa Lielo Juglu ir ne tikai fiziska aktivitāte, bet arī emocionāls un garīgs piedzīvojums, kas atstāj paliekošas atmiņas un iedvesmo turpmākiem piedzīvojumiem dabā. Šis ceļojums arī mums paliks spilgtā atmiņā, jo izbaudījām gan saulītes siltumu, gan negaisa varenumu ar stipru vēju, lietu un krusu. Galamērķī ieradāmies piekusuši, izmirkuši, nosaluši, bet gandarīti par paveikto.

Milzīgs PALDIES mūsu izpalīdzīgajiem pavadoņiem – Kates mammai, brālim, Līnas tētim un sporta skolotājai Dagnijai Kalniņai – , kas kopā ar mums devās šajā piedzīvojumā. Paldies arī Loretas mammai, kas piedāvāja mums vietu pie Laukezera, lai izbaudītu kopā būšanu visas nakts garumā.

Lauma: “Personīgi man ekskursija ļoti patika. Vismaz pirmie 10 km bija lieliski un relaksējoši, BET vēlāk bija tāda sajūta, ka saņemam Zeva dusmas. Smaga vēja, lietus, krusas kombinācija bija ķirsis visam pa virsu, un vienīgā vieta, kur varēja paslēpties, bija mazs kociņš. Atlikušos 7 km laivojot bija auksti, jo smidzināja lietus un saulīte bija aiz mākoņiem. Pie beigām jau biju nozvērējusies, nekad nekāpt laivā, bet vēlāk sapratu, ka tas tomēr bija neaizmirstams piedzīvojums.”

Līna: “Ļoti labs brauciens ar lielisku kompāniju. Likās, ka būs grūti, bet tiešām nejutu, kā pagāja tie 17 km. Beigās izrādījās, ka nobraucām 19 km, jo nogriezāmies pa nepareizo ceļu. Negaiss bija ļoti eksotiska pieredze, jo no ne kurienes sāka krist krusa. Visi bija pārbijušies, bet nepadevās un tika līdz galam.”

Valters: “Ekskursija bija ļoti aizraujoša, braucot ar laivu 6 h bija ļoti grūti, bet ar klases biedriem bija ļoti jautri. Nobraucot pirmos 10 km, visi bija ļoti saguruši, bet, klases biedru iedrošināti, visi turpināja ceļu, un viss izdevās.”

Kate: “Ļoti labi pavadīts laiks. Laikapstākļi uz momentu mūs apstādināja, bet vēlāk jau turpinājām ceļu. Ja vēlreiz būtu jābrauc, vismaz zinātu, ka jāņem vēl liekas drēbes. Patīkams pasākums, brīžiem likās, ka drīz miršu, bet viss ir labs, kas labi beidzas.”

Luīze:” Negaisa laikā laivojot, bija sajūta, ka tūlīt sāksies pasaules gals. Jutos tiešām kā filmā. Neskatoties uz tā brīža sajūtām, tagad man ir ļoti jautras un vienojošas atmiņas ar klases biedriem. Par šo ekskursiju tiešām ir vērts stāstīt bērniem. Šī ekskursija noteikti bija mana mīļākā ekskursija mūžā un gan jau dzīvē.”

Markuss: “Laivošana bija jautra, bet tajā ietilpa arī savi mīnusi. Kad nobraucām pusi, sākās krusa un lietus, tāpēc palika vēsi, bet tomēr bija jautri, un varējām labi izbaudīt laiku.”

Nikola: “Man likās ļoti aizraujoši. Ekstrēms piedzīvojums. Jauki pavadīts laiks ar klasi – super! Brauktu vēlreiz, bet ne 17 km negaisā.”

Amanda: “Laivošana sākumā likās jautra un interesanta. Domāju, ka rokas ļoti ātri piekusīs, taču bija labi. Pēc tam sākās negaiss un krusa. Es domāju, ka neizdzīvošu. Bija ļoti auksti, un visus atlikušos 7 km es trīcēju no aukstuma. No krusas palika daži zilumi. Bet kopumā, nebija tik slikti, dzīvot varēja.:)”

Santa: “Laivojot sajūtas bija, ka tūlīt sāksies pasaules gals. Jutos tiešām kā filmā. Neskatoties uz tā brīža sajūtām, tagad, visu atceroties, ir aizraujoši. Šī ekskursija tiešām bija piedzīvojumu pilna. Šī ekskursija noteikti bija mana mīļākā ekskursija visu šo gadu laikā.”

Žanete: “Ļoti grūti bija airēt. Klase varēja saliedēties, jo mēs varējām visi palīdzēt pārnest laivas vai padalīties ar uzkodām. Sliktie laikapstākļi padarīja visu ekstrēmāku, kopīgi slēpāmies visi no krusas un negaisa.”

Emīls V.: “Airēšana pa Lielo Juglu 17 km ir mierpilns piedzīvojums, kas savieno ar dabu un sniedz gan fizisku, gan garīgu atslodzi. Patika krusa, ja tās nebūtu, mēs nepietiekami novērtētu siltumu autobusā."

Rūta: “Man ļoti, ļoti patika mūsu ekskursija! Laivojot pa Lielo Juglu, uz visām pusēm pavērās skaisti skati, un piedzīvojums bija vārdiem neaprakstāms. Lai gan laivu brauciens bija ļoti interesants, to vēl neaizmirstamāku padarīja pēkšņais negaiss, kas visus nobiedēja un pārsteidza gan ar lietu, gan ar krusu, gan vēju. Dienas noslēgumā palikām pa nakti pie Laukezera. Ekskursija bija tiešām neaizmirstama, un tā būs mans vismīļākais piedzīvojums ar mūsu klasi.”

9.b klase un audzinātāja Inese Rāviņa