Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
23
Nov
Atskatoties uz novembri – Pilsonības un patriotisma mēnesi
ivetao Īsā saite

Novembris negrozāmi mūsu skolā bijis patriotisma piesātināts mēnesis, kad īpaši pievēršamies Latvijas godināšanai un domājam par tās vērtību.

Mūsu skolas skolēni aktīvi iesaistījās skolas un Jēkabpils pilsētas piedāvātajās aktivitātēs:

2. novembrī 9. un 11. klasēm notika lekcija par Satversmi. (Iespaidi jau publicēti skolas mājaslapā iepriekš.)

8. novembrī 11-to klašu skolēni tikās ar 3. atmodas līderi Daini Īvānu. (Iespaidi jau publicēti skolas mājaslapā iepriekš.)

11. novembrī, par godu Lāčplēša dienai, norisinājās lāpu gājiens, kurā piedalījās arī mūsu skolas 10. klases, 7.a klase, administrācijas, skolēnu parlamenta pārstāvji, vecāki un interesenti.

Lapu Gajiens Lapu Gajiens 1 Lapu Gajiens 2 Lapu Gajiens 3  

12.b klases skolniece Jete Dzene lāpu gājiena piedalījās pirmo reizi, jo saprata, ka šogad nevarēja palaist garām pēdējo iespēju tur doties kopā ar skolas biedriem: "Lai gan sākumā mana jau iepriekš sagatavotā lāpa nedega pietiekami kvalitatīvi, mani glāba skolas darbinieku izpalīdzīgās rokas, iemainot esošo lāpu pret jaunu. Lāpu gājiens patika, bija pacilājoša noskaņa un prieks redzēt tajā tik daudz dažādu vecuma grupu cilvēkus."

Lapu Gajiens 4   Svinīgajā piemiņas brīdī dziedāja arī ģimnāzijas puiši skolotājas Sandras Bondares vadībā. "Šogad pats negāju lāpu gājienā, jo gatavojos uzstāties.  Bet es pirmo reizi redzēju tik daudz cilvēku, kuri gāja ar prieku un patriotismu sirdī. Tas uzreiz radīja svētku sajūtu. Bija prieks, ka  arī es esmu daļa no šī pasākuma. Bija ļoti drēgns laiks, pūta auksts vējš un lija lietus, bet tas netraucēja nodziedāt visas dziesmas, un bija prieks, ka dzirdējām pozitīvas klausītāju atsauksmes," tā saka 12.b klases skolnieks Ralfs Valainis, kurš dziedāja svinīgajā pasākumā pie pieminekļa.

Pasākumā svinīgu uzrunu teica arī ģimnāzijas parlamenta pārstāve Anete Gogule. Viņa jutās pagodināta, ka varēja teikt uzrunu tik īpašā datumā un īpašā gaisotnē, un ir ļoti pateicīga par uzticēšanos  un iespēju būt runātāju rindās,  pārstāvot pilsētas jauniešus. Savā runā viņa teica: “Es aicinu valstsvīrus un politiķus pieņemt atbildīgus un pareizus lēmumus. Lēmumus, kas vairo kopējo tautas labumu, nevis personīgo labklājību. Darba darītājus strādāt tā, lai dienas beigās droši var pateikt, ka esmu darījis visu, ko varēju, un zinu, kā rītdien varu uzlabot savu veikumu. Jauniešiem mācīties, būt zinātkāriem un neatkāpties pie pirmajām grūtībām! Mūs, jauniešus, interesē Latvijas vēsture, iedvesmo cilvēki, kuri rada patiesas vērtības. Mēs mācāmies atšķirt graudus no pelavām. Mēs gribam darīt un radīt, lai paveikto apbrīnotu visa pasaule! Lai pasaule ar atzinību teiktu: made in Latvia jeb ražots Latvijā! Skatoties uz mums, jūs redzat Latvijas nākotni. Cieniet, mīliet un izglītojiet mūs, un dots devējam atdosies!”

15. novembrī divas skolas parlamenta pārstāves sāka veidot krāšņu ozolu Palejas ēkas svinību zālē. Amanda Sāra Kellere, 10.c klases skolniece, par koka veidošanas procesu stāsta: "Darbu izdarījām nepilnās trīs stundās. Domāju, ka darbs ir paveikts veiksmīgi, abām ar Andu ļoti patika sadarboties. Dzirdēju, ka dažas dežurantes un skolotājas teica, ka koks izskatās kolosāli. Pašai gandarījums par padarīto!" Otra šī mākslas darba veidotāja Anda Dombrovska atzīst, ka "šis bija labs izaicinājums gan mums, veidotājiem, gan klasēm, kas piedalījās koka izdaiļošanā ar pašu iecerētām un radītām figūrām, ornamentiem. Finālā valsts svētku dekorācija - koks - izdevās košs, tieši tāds, kādi esam mēs!"

15. novembrī Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu ģimnāzijas komanda pārstāv Latvijas jauniešus kopīgajā sēdē Strasbūrā. (Iespaidi tiks atspoguļoti atsevišķā rakstā.)

Eiroparlamentā 1 Eiroparlamentā 2 Eiroparlamentā 3 Eiroparlamentā4

17. novembrī notika svinīgi klašu paralēļu tikšanās brīži. Tos kuplināja gan skolēnu muzikālie priekšnesumi, dzejas rindas, pārdomas,  direktora uzruna un sabiedriski aktīvo skolēnu godināšana.

Pasakums Pasakums 1 Pasakums 4 Pasakums 2

Ar saviem iespaidiem pēc pasākuma dalījās 10.a klases skolnieks Rendijs Ziediņš: "Pasākums bija labi organizēts, viss notika, kā plānots. Bija prieks redzēt, ka dažādu klašu skolēni piedalījās priekšnesumā. Atmosfēra bija patriotiska un noformējums latvisks - ar visdažādākajām sarkanbaltsarkanām dekorācijām."

12. klašu paralēlei pasākumu vadīja 12.a klases skolnieks Normunds Lucijanovs, un viņš par savu pieredzi saka, ka "pasākums raisītu emocijas neatkarīgi no tā, vai viņš pats  to vadītu vai ne, bet tieši vadītāja loma un cilvēki, kas palīdzēja, ļāva sajust cilvēcīgu siltumu. Pasākums izdevās lieliski, un man prieks par padarīto darbu"!

Direktora vietniece Dace Druveniece, kas kopā ar Eiropas Vēstnieku skolas komandu atradās mājupceļā no vizītes Eiropas Parlamentā Strasbūrā, 17. novembra pēcpusdienā visām audzinātājām e-klasē nosūtīja sveicienu:

“Labdien, audzinātājas!

Paldies par ieguldīto darbu, gatavojoties valsts svētkiem!

Jau no agra rīta sūtīju jums labas domas un vēlēju rāmu garu.

Saņēmusi foto, administrācijas atsauksmes no svinīgo pasākumu “notikuma vietas”, sapratu, ka jums viss izdevies lieliski! PALDIES! Lai pašām gandarījums! Lai ikdienā esam kā kopīgi radītais ozols - pašapzinīgi sevī un stipri kopus!

Jaunieši guvuši jaunu pieredzi!

Milzīgs PALDIES, mūsu visu vārdā, Sandrai Bondarei par priekšnesumiem! Jauniešiem par ieguldīto darbu!

11. klasēm rīt sildīt sveču liesmām Kena parku!

Visiem - gaišus un sirds siltus svētkus!

Dievs svētī Latviju!

Ar siltiem un patriotiskiem sveicieniem no plašās Eiropas!”

18. novembrī ģimnāzijas jauniešu koris piedalījās Latvijas dzimšanas dienai veltītajā svētku  koncertā Krustpils Vissvētās Romas katoļu baznīcā. Skolotājas Sandras Bondares vadībā koristi bija sagatavojuši vairākas dziesmas, to kvalitatīvais izpildījums raisīja klausītāju emocijas, radīja patriotisku noskaņu gan pašiem dziedātājiem, gan koncerta apmeklētājiem, koristi un diriģente pēc koncerta saņēma daudz atzinīgu vārdu.

Baznica Baznica 1 Baznica 2

11. klases aizdedza sveču liesmiņas Kena parkā, nodrošinot skolas aizsāktās tradīcijas uzturēšanu.

Vakarā Jēkabpils Sporta hallē notika svētku lielkoncerts ar grupu "The Sound Poets". Šis bija pirmais koncerts jaunuzceltajā sporta hallē, to apmeklēja arī mūsu skolas skolēni, novērtējot, kā ikdienā sporta stundās izmantotās  telpas pārvēršas krāsu un gaismas pielietā koncertzālē.

Halle Koncerts Halle Koncerts 1 Halle Koncerts 3 Halle Koncerts 4  

20. novembra naktī Eiropas Vēstnieku komanda atgriezās no nedēļu ilgā brauciena. Svecītes Kena parkā jau bija nodzisušas, bet sirdis sildīja atgriešanās prieks dzimtenē un pa ceļam uzturētā saikne ar skolas biedriem un mājiniekiem, valsts svētkos saņemtās fotogrāfijas un video ieraksti no koncertiem un svinīgajiem pasākumiem.

skolēnu parlamenta pārstāve Diāna Mierture un d. v. Dace Druveniece

Foto no klašu paralēļu svinīgajiem pasākumiem: https://photos.app.goo.gl/wrowb8KrQ4n6dtcv8