Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
13
Nov
Lāčplēša dienas noskaņās…
Biruta Īsā saite

Visc Mana Dazada Vieniga Latvija Kv 1080X1080px V3 01

Lacplesa Dienas Lekcija

“Latvija ir mūsu Dzimtene. Tā ir jāmīl, jāaizstāv un jāveido izpratne par to, kāpēc tā mums ir dārga!” – saka Jēkabpils Vēstures muzeja Galvenā krājumu glabātāja Iluta Bērziņa.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 7.-12.klašu izglītojamie pulcējās, lai godinātu un pieminētu “Jēkabpiliešus – Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus.”

Lacplesa Dienas Lekcija 02

Lai jaunieši nostiprinātu jau esošās un iegūtu jaunās zināšanas par Latvijas valsts Neatkarības un Brīvības cīnītājiem, Iluta Bērziņa sniedza iespēju dzirdēt un redzēt faktus par mūsu Dzimtenes patiesajiem vēstures notikumiem, emocijām un cilvēku sarežģītajiem likteņu lokiem.

Izskanēja informācija par to, ka Latvijā ir izveidotas 91 piemiņas vietas Latvijas Neatkarības cīnītājiem un 2 no tām ir Jēkabpilī. Viena pie Krustpils pils un otra Jēkabpils Kapelas kapos ar emociju pilnu uzrakstu – “Mēs mirām, lai Jūs dzīvotu!”

Jaunieši guva izpratni par to, cik svarīgi ir politisko notikumu kontekstā ieraudzīt cilvēkus, to varonību, Dzimtenes mīlestību, spītu un vēlēšanos redzēt Latvijas zilās un mierīgās debesis!

Patriotisma dienu ietvaros izglītības iestādē tika rīkots arī plakātu konkurss, kura tematikā tika atspoguļota jauniešu cieņa un mīlestība pret Dzimteni!

"MĒS BŪSIM TIK LIELI, CIK MŪSU GRIBA!” – RAINIS

“Mīlēsim mūsu Dzimteni, elposim tās mežu sulīgo smaržu, klausīsimies cīruļu dziesmās, baudīsim silto sauli, krāsainos rudeņus, baltās ziemas un dzirkstošos pavasarus – neatdosim šo visu nevienam un atcerēsimies vienmēr tos cilvēkus, kuri mums ir devuši iespēju baudīt visu minēto ar BRĪVĪBAS elpu!!!”

vēstures un ģeogrāfijas skolotājs Ēriks Spuriņš