Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
25
Mar
Radošās rakstīšanas kursa meiteņu tikšanās ar aktrisi Zani Daudziņu un kultūras žurnālisti Liegu Piešiņu
Biruta Īsā saite
Tiksanasardaudzinu

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Bibliotēku biedrību (LBA) un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu iesaistījusies nozīmīgā projektā, kas izgaismo literāro darbu ietekmi uz mūsu dzīvi, sabiedrībā svarīgu notikumu izpratni un viedokļu veidošanu. Galvenais mērķis ir nostiprināt lasīšanas ieradumus kopienās.

Projekta ietvaros no 2024. gada februāra līdz jūnijam 10 Latvijas publiskajās bibliotēkās notiek tikšanās ar grāmatu autoriem, kurās tiek apspriestas dažādas sabiedrībai nozīmīgas tēmas. Specializētā kursa “Radošā rakstīšana” apguvējas kopā ar skolotāju Kristīni Modniku 21. martā apmeklēja literāro darbnīcu “Grāmata rosina sarunu par aktuālo”, kas notika Krustpils Kultūras centrā. Šīs sarunas viesis bija latviešu teātra un kino aktrise, skatuves runas pasniedzēja un vairāku grāmatu autore Zane Daudziņa. Sarunu vadīja kultūras žurnāliste, Rakstniecības un mūzikas muzeja kultūras pasākumu organizatore Liega Piešiņa.

Zane Daudziņa uzsvēra dienasgrāmatu rakstīšanas un pašrefleksijas procesa nozīmi dažādos dzīves laikos, īpaši krīzes situācijās, piemēram, pandēmijas vai kara laikā. To darot, mēs varam labāk izprast sevi un savas emocijas. Viņas padoms rakstīt cilvēkam grūtos laikos, ļauties būt neaizsargātam un atklātam patiesi iedvesmoja klātesošos.Svarīga diskusijas tēma bija kritiskā domāšana mūsdienu pasaulē. Zane Daudziņa pauda uzskatu, ka spēja analizēt un uztvert pasauli visā tās sarežģītībā, kā arī plašs skatījums uz apkārtējo pasauli ir būtiskākais, lai veidotu nobriedušu viedokli un izpratni par sarežģītiem notikumiem.

Zane Daudziņa nolasīja mums fragmentu no savas topošās grāmatas. Šajā epizodē bija raksturotas ikdienišķas bērnības dienu palaidnīgās situācijas, kuras atklāja maza bērna domāšanu un rīcību. Kaut arī Zanes Daudziņas nolasītā epizode bija ikdienišķa un vienkārša, tā rosināja mūs padomāt par mūsu bērnības palaidnībām un rājienu iemesliem, kā arī par to, ka šie rājieni ir mūsu ģimenes ir rūpēšanās un audzināšanas veids. Mūsuprāt, Zanes Daudziņas jaunās grāmatas vienkāršais un sadzīviskais sižets spēs ieinteresēt daudzus lasītājus.

Šī tikšanās bija ne tikai izglītojoša, bet arī iedvesmojoša. Tajā guvām ieskatu tajā, kā literatūra un sarunas ar autoriem var palīdzēt mums labāk izprast mūsu laika sarežģītos jautājumus un iedvesmot tālākai personības attīstībai. Šāda veida projekti ne tikai pievērš uzmanību būtiskiem sociālkultūras jautājumiem, bet arī veicina dziļu un produktīvu dialogu veidošanos, kas ir neticami svarīgi visas sabiedrības attīstībai. Savstarpējā dialogā rodas jauna izpratne un jauni problēmu risināšanas veidi.

Līdz ar to šādas tikšanās ir tikai neliels, bet nozīmīgs solis ceļā uz apzinātākas un empātiskākas sabiedrības veidošanu, kurā ikvienam ir iespēja izteikt savas domas un jūtas, kā arī iemācīties uztvert un saprast citu viedokli.

Jekaterina Zeņina, Megija Krjaukle, Linda Kļavinska, Viktorija Ždana