Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
27
Mar
Valsts ģimnāziju pašpārvaldes tiekas Madonā
Biruta Īsā saite
Pasparvaldesmadona2024 09

22. martā Jēkabpils Valsts ģimnāzijas parlamenta pārstāvji un direktora vietniece Dace Druveniece devās uz Madonas Valsts ģimnāzijas rīkoto ikgadējo skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākumu “Sasniedz savu potenciālu”.

Sarunu paneli vadīja TV personība Marģers Majors, viņš stāstīja par savu pieredzi televīzijā, saviem projektiem, vēlmēm, veiksmes un neveiksmes reizēm, improvizācijas ceļā gūtajiem panākumiem un iespējām.

Mēs iepazināmies ar vienaudžiem un citu skolu pašpārvalžu darbību, spēlējot vairākas improvizācijas spēles. Spēles bija interesantas un dažādas, jo sākumā tikai sarunājāmies un sadarbojāmies, taču beigās arī nonācām līdz aktīvai kustībai, lai kopīgi izveidotu kaut ko vienojošu un skaistu.

Pasparvaldesmadona2024 02 Pasparvaldesmadona2024 07 Pasparvaldesmadona2024 06 Pasparvaldesmadona2024 03

Paneļdiskusiju “Bedre ceļā nav ceļa gals” vadīja Madonas Valsts ģimnāzijas absolvente, pasākumu producente Elīna Kolna, viņa dalījās ar savu pieredzi grūtību pārvarēšanā. Stāstīja par izdegšanu, pareizu dzīves un darba balansu, pašcieņu un mērķtiecību. Klausīšanās rosināja nepadoties, būt apņēmīgiem pat tad, ja kaut kas noiet greizi.

Radošajās darbnīcās komunicējām ar citiem jauniešiem, iepazinām citu skolu un skolēnu mērķus, izvērtējām sevi.

Atsauksmes par pasākumu:

Anda: Man patika tas, cik aktīvi bija pasākuma dalībnieki. Priecē tas, ka jaunieši ir ieinteresēti skolas vides uzlabošanā un attīstīšanā.

Dārta: Improvizācijas nodarbības un spēles iepazīšanos krietni atviegloja. Visi bijām spiesti atbrīvoties un ļauties smiekliem, kamēr blakus stāv nepazīstami cilvēki.

Anete: Pasākums bija ļoti kvalitatīvi noorganizēts. Aktivitātēs varējām iepazīt citu pilsētu pašpārvaldes, parunāt arī par neformālām lietām un pat pamedidēt.

Paneļdiskusiju ar Marģeru Majoru es vairāk uztvēru kā Stand Up – saistoši un viegli uztverami. Pasākums bija izcila vieta satikt līdzīgi domājošos.

Pasparvaldesmadona2024 05 Pasparvaldesmadona2024 01 Pasparvaldesmadona2024 04 Pasparvaldesmadona2024 08

Skolotāja Dace Druveniece: Ik gadu ar prieku dodos uz Madonas Valsts ģimnāziju. Šī diena izvēršas emocionāli gaiša un interesanta gan skolēniem, gan pavadošajiem pedagogiem. Daļā aktivitāšu allaž piedalāmies kopā ar jauniešiem, taču kaut ko darām arī atsevišķi. Šogad mums, skolotājām, bija iespēja iepazīt Madonas Vģ absolventes dibināto uzņēmumu "Plūkt", kas atrodas Praulienā un nodarbojas ar zāļu tēju pagatavošanu un eksportu. Latvijas tēja aizceļo uz aptuveni 20 valstīm, pat uz Ameriku. Mēs baudījām Latvijas zāļu tējas un to pagatavošanas meistarklasi, uzzinājām (atkārtojām!), cik daudz vērtīgu dabas līdzekļu mums ikdienā ir pa rokai Latvijas pļavās, un tie ne reti ir jaudīgāki, arī veselīgāki, protams, nekā ķīmiskie preparāti. Ikgadējs un sirsnīgs paldies Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvam un direktores vietniecei Ligitai Irbei ar viņas jauniešu komandu personīgi!

Madonas Valsts ģimnāzijā mūs uzņēma ļoti draudzīgi, noteikti ieguvām arī jaunus paziņas, katrs uzzinājām ko jaunu.

Paldies mūsu direktoram par atbalstu un šoferim Ivaram Lasmanim par iespēju nokļūt Madonā!

dalībnieku vārdā,
Elīna Glaudiņa, 11.c