Sākums Ziņas Notikumi
16
Mar
Notikusi Zemgales novada 17. matemātikas olimpiāde
Biruta Īsā saite

26959251348 9759E91624 O

vairāk mirkļi šeit: https://ej.uz/znmo-2018 (foto Līga Bārbale, 11.c)

Pirmajā skolēnu pavasara brīvdienā, 12. martā, jau septiņpadsmito reizi Jēkabpils Valsts ģimnāzijā pulcējās pamatskolēni no dažādām Zemgales novada skolām, lai pārbaudītu savus spēkus matemātikas uzdevumu risināšanā. 17. Zemgales novada atklātajā matemātikas olimpiādē 6. – 9. klašu skolēniem piedalījās 319 labākie matemātiķi no 33 dažādām Latvijas skolām. Pamatskolu pārstāvēja 11 mācību iestādes – Birzgales, Jēkabpils, Lapmežciema, Lielvārdes, Ogresgala, Pūres, Smārdes, Tukuma 2., Tukuma 3., Tukuma E. Birznieka – Upīša 1. pamatskola, kā arī Ogres sākumskola. Olimpiādei bija pieteikušies dalībnieki no 15 vidusskolām – Daugavpils 3., Ikšķiles, Jaunjelgavas, Jaunogres, Jelgavas 4., Jēkabpils 2., Jēkabpils 3., Jumpravas, Ķeguma komercnovirziena, Misas, Ogres 1., Ozolnieku, Tukuma 2., Vecumnieku un Viesītes vidusskolas. Olimpiādē piedalījās dalībnieki no 7 ģimnāzijām un Valsts ģimnāzijām – Jelgavas Spīdolas un Tukuma Raiņa ģimnāzijas, kā arī Daugavpils, Jēkabpils, Ogres, Siguldas un Jelgavas Valsts ģimnāzijas.

Olimpiādes atklāšanas pasākumā ar saviem priekšnesumiem priecēja mūsu skolas skolēni: Arturs Vīndedzis, Reinis Vārna, Austris Eglītis un māsas Ieva un Ilze Savickas. Noslēgumā uzstājās deju kolektīvs “ Kauranieši”.

Kamēr skolēni rēķināja uzdevumus, skolotājiem bija iespēja izgatavot rotaslietu. Radošo darbnīcu vadīja Inna Kokmane.
Laikā, kad skolotāji laboja darbus, skolēniem tika piedāvātas dažādas brīvā laika aktivitātes: galda spēles, prāta spēles, eksperimenti fizikā, dažādas sporta aktivitātes, sērfošana Internetā, foto stūrītis, kā arī noskatīties žetonu vakara izrādes “Kosmo konfirmācija” video.

Nav viegli risināt āķīgus, nestandarta matemātikas uzdevumus. Regulāri, visu mācību gadu ir papildus jāstrādā un jāgatavojas olimpiādei. Daudziem bija grūti brīvdienu rītā agri celties un mērot tālu ceļu un būt gataviem visu dienu pavadīt Jēkabpilī, čakli strādājot. Taču grūtības var pārvarēt tikai ejot tām cauri. Noslēgumā daudzi olimpiādes dalībnieki un viņu skolotāji priecājās par neatlaidīgā darba rezultātiem.

Par labiem sasniegumiem olimpiādes laureāti saņēma diplomu un balvu. Šogad balvā bija: zinātniskais kalkulators, mobilā telefona ārējais akumulators, USB zibatmiņa vai krūzīte ar olimpiādes logo.

Informāciju par katras klašu grupas dalībnieku gūtajiem rezultātiem var skatīt šeit (/media/88979/znmo_rezultati_2018.pdf), bet mēs īpaši priecājamies par Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un kaimiņskolu skolēnu panākumiem. 1.vietu izcīnīja Rihards Rauls Konopeckis (Jēkabpils pamatskola, 6. kl., sk. V. Škarstāne), 1. vieta – Zanda Zaļakmene (Viesītes vidusskola, 8. kl., sk. I. Martuženoka), 1. vieta – Alīna Heislere (Viesītes vidusskola, 9. kl., sk. A. Brūvere), atzinība – Tomass Krastiņš (Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, 9. kl., sk. E. Vārna).
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas kolektīvs pateicas SEB bankai par ilggadējo sadarbību, finansiāli atbalstot šī pasākuma organizēšanu! Paldies SIA Aidins un Vērtīgs drukas un reklāmas studijai (tās vadītājas Raivim Pavlovičam) par jauko dāvanu izgatavošanu. Paldies visiem skolotājiem par ieguldīto darbu olimpiādes organizēšanā un skolēnu sagatavošanā!

Matemātikas – fizikas – informātikas metodiskās komisijas vadītāja Edīte Vārna