Sākums Ziņas Notikumi
16
Okt
Novadu literatūras un valodas svētki Dobelē
Biruta Īsā saite

Šī gada 9. oktobrī mēs - Rūdolfs Studāns, Kristaps Turļuks, Jana Juste, Santa Januševska, Rolands Rubiķis un Juris Pastars, viesojāmies Dobeles Valsts ģimnāzijā, kur norisinājās novadu literatūras un valodas svētki. Mēs iepazīstinājām citu pilsētu skolēnus ar mūsu pilsētas lepnumu - Rutu Štelmaheri un viņas dzeju. Skanot ģitāras spēlei Rolanda izpildījumā, runājām Rutas Štelmaheres dzeju, kā arī nodziedājām divas Skaidrītes Pugačas komponētās dziesmas ar Rutas Štelmaheres vārdiem.

Ruta Štelmahere daudzos savos dzejoļos runā par Jēkabpili, mēs savukārt savas pilsētas skaistumu atklājām, gan runājot dzeju, gan parādot savu pilsētu fotoprezentācijā. Par skaistajām fotogrāfijām sakām paldies Raivo Liepiņam.

Arī Valmieras, Dobeles  un Annenieku skolu pārstāvji iepazīstināja mūs ar sava novada dzejniekiem, savukārt skolēni no Ogres bija apkopojuši savu skolasbiedru domrakstu spilgtākos domugraudus par tēmu "Brīnumi". Pasākums notika diezgan šaurā lokā, bet tas netraucēja pasākuma atmosfērai būt omulīgai.

Pēc pasākuma devāmies ekskursijā uz Dobeles Amatu māju, kur tobrīd notika ābolu šķirņu izstāde. Amatu mājā bija iespēja papildināt garo Dobeles šalli, noadot kādu rindiņu, uzzīmēt uz akmentiņa kādu no senajām latviešu dievību zīmēm vai pat piedalīties Dobeles audekla aušanā. Tālākā ekskursijas gaita veda uz Augļkopības institūtu, kur uzzinājām par Pētera Upīša dzīves gaitām un sasniegumiem, kā arī redzējām, kā darbojas dažādas jaunās tehnoloģijas.
Diena neapšaubāmi bija izdevusies, un es ceru, ka arī nākamgad būs iespēja piedalīties novadu literatūras un valodas svētkos!

Santa Januševska, 10.c klase