Sākums Ziņas Notikumi
18
Okt
Oktobris – mūsu skolā svētku mēnesis
ivetao Īsā saite
Aplis101 Kad kļavas izšauj savu krāšņumu sārtā un  zeltainā lapu rotā, zinām, ka skolā svinēsim svētkus! Tuvojoties rudens brīvdienām,  jau varam atskatīties uz svētkos piedzīvoto.

1. oktobrī skolas saimē tika uzņemti jaunie 7. klašu kolektīvi saliedējošā  9.-to  klašu organizētā pasākumā “Draugs, mūsu pulkā nāc!”.  Ar pārģērbšanos, ar intelektuāliem un radošiem uzdevumiem, ar zvēresta došanu un ballīti pasākuma noslēgumā.

Draugs1 Draugs2

6. oktobris – skolas dzimšanas diena! Pērn, sagaidot ģimnāzijas 100, svinējām vērienīgi. Šogad iesākam skolas otro gadu simtu – ar pārdomām, rūpīgu pamatu ielikšanu jaunajai simtgadei un  katram savas skolas sajūtas meklēšanu sevī, klasēs, skolas kolektīvā.

Visas dienas garumā skolēnu parlamenta sagatavotājās radio uzrunās katras stundas sākumā izskanēja laba vēlējumi skolai, fakti no skolas vēstures, ievērojamu skolas absolventu pieminēšana, jauno klašu kolektīvu iespaidi  u.c.

Parlaments2 Parlaments1 Parlam6
Parlam5 Parlam4 Parlam3

Šajā dienā visu klašu vecākie pulcējās uz sarunu pie skolas administrācijas un skolēnu parlamenta prezidentes, dalīja  skolas dzimšanas dienas kliņģeri. To ēdot, apsprieda dažādus jautājumus, dalījās pieredzē un iespaidos. Teica cits citam un skolai laba vēlējumus. Lai piepildās!

Skolas dzimšanas dienā skolas muzejā tika atklāta pērnā gada vizuālās mākslas olimpiādes "Draudzīgs sveiciens skolai jubilejā!"  dalībnieku darbu un dažādu gadu skolas pasākumu afišu izstāde.  Skolēnu darbi, protams, veltīti skolai – krāsaini, krāšņi, arī asprātīgi. Katrs dalībnieks mēģinājis atklāt kādu sev tuvu skolas šķautni. Savukārt afišas ir senu un ne tik senu skolas laiku liecinieces.  Tās  kādreiz dažādiem skolas pasākumiem veidojusi  skolas māksliniece, skolēni, skolotāji. Skaistas! Arī vērtīgu – nu jau pat vēsturisku – informāciju saturošas.

Paldies par izstādes iekārtošanu skolotājām Stellai Mekšai un Elgai Skrebelei.

Img 13481 Img 13491 Img 13851
Img 13871 Img 13881 Img 13511 Img 13521
Img 13531 Img 13541 Img 13831 Img 13841

Skolas muzeja apmeklētāji, balsojot par sev tīkamāko darbu,  noteica skatītāju simpātiju. Un par to kļuva Initas Šidlovskas darbs “Leonardo glezna”.

Initas Darbs1 Inita Šidlovska1 Inita

Diplomus par piedalīšanos skolai veltītā datorgrafikas darbu konkursā saņēma skolotāju novērtēto darbu autori. Paldies datorikas un programmēšanas skolotājām I.Zariņai, R.Grīnbergai par konkursa organizēšanu un darbu izvērtēšanu.

Datorgrafikas Konkurss1

8. oktobrī 12. klašu skolēni visus skolotājus pulcēja skolas svinību zālē uz Skolotāju dienai veltītu tematisko rītu. Ar sirsnīgiem vārdiem, muzikāliem priekšnesumiem, laba vēlējumiem, relaksējošu video un asprātīga humora un jociņu caurvītu kino (galvenajās lomās skolotāji). Lai skolotāji to neņemtu ļaunā, viņi tika cienāti ar kafiju, tēju un svētku kūku. Bija patīkami šo visu baudīt gan garam, gan acij, gan ausij un puncim. Paldies, divpadsmitie!

Skol1 Skol2 Skol3 Skol4

Šai skolotāju dienas rītā teicām sirsnīgus vārdus un atvadas mūsu ilggadējai kolēģei, arī mūsu skolas absolventei  Aīdai Koļesinskai. Vai cilvēka mūža ieguldījums ir vārdos izsakāms un aprakstāms? Nē!  Bez garajiem, aprakstošajiem pateicības vārdiem, kas skolotājai tika teikti, lai  izskan vienkāršais, sirsnīgais “paldies”-  no kolēģiem, no skolēniem. Bet to, cik  šis paldies ir ietilpīgs, krāsains, bagāts,  to zinām tikai mēs – kolēģi, skolēni un pati skolotāja Aīda…

Aīda1 Aīda2

Oktobra nedēļā pirms rudens brīvdienām dažādus veicamos uzdevumus no 11. klasēm saņēmuši un veic 10. klašu skolēni, gatavojoties savam pasākumam “Draugs, mūsu pulkā nāc!”.  Taču – ak vai! Covid atkal mūs ierobežo… Ceturtdien plānotais draudzīgais vakars tiek pārcelts uz nenoteiktu laiku…

Labi, ka rudens sākumā esam paguvuši jau tik daudz laba un skaista kopīgi piedzīvot! Lai iepazītie skolasbiedri, kopīgi gūtais prieks palīdz izturēt nošķirtību  attālinātajā mācību procesā. Tāpēc no sirds gribas teikt – paldies par kopīgi paveikto, visiem veselību un -  uz drīzu tikšanos klātienē!

d. v. D. Druveniece