Sākums Ziņas Notikumi
16
Sept
Orientēšanās sporta klubs “Sēlijas mežs” aicina Jēkabpils novada iedzīvotājus uz orientēšanās trīsdienām Jēkabpils Mežaparkā
Biruta Īsā saite
Beactive 2021 2

Orientēšanās sporta klubs “Sēlijas mežs” projekta “Fizisko aktivitāšu un veselīga uztura popularizēšana Eiropas Sporta nedēļā 2021” ietvaros piedāvā Jēkabpils novada iedzīvotājiem pievērsties sporta aktivitātei, kuras norise neprasa lielus finansiālus ieguldījumus un iemaņas, kā arī nav saistīta ar drūzmēšanos telpās. Projekta mērķis ir iepazīstināt iedzīvotājus ar orientēšanās sporta veidu, kas nodrošina fiziskās aktivitātes brīvā dabā no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Orientēšanās ir pieejama ikvienam, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības līmeņa un materiālā nodrošinājuma, kā arī piemērots ne tikai, lai īstenotu sportiskās ambīcijas spējīgākajiem, bet arī, lai dotos pastaigā svaigā gaisā, brīvā dabā, izvēloties sev piemērotu distanci un tempu, dodoties distancē arī kopā ar ģimeni vai draugiem.

Projekta ietvaros OSK “Sēlijas mežs” pasākuma dalībniekus iepazīstinās ar orientēšanās sporta veidu, lai pārvarētu nedrošības sajūtu, kuru rada neziņa par šī sporta veidu. Klubs demonstrēs orientēšanās kā fiziskās aktivitātes pieejamību ikvienam, informēs interesentus par orientēšanās iespējām Jēkabpils novadā un Latvijā.

Pasākuma norise paredzēta iedzīvotāju iecienītā atpūtas vietā- Jēkabpils Mežaparkā- apvienojot atklātas treniņnodarbības ar sacīkstēm vairāku dienu garumā, kad interesentiem tiks sniegta iespēja piedalīties orientēšanās sacīkstēs ar dažādas sarežģītības un garuma distancēm. Tā kā Jēkabpils Mežaparka teritorija ir labi pārskatāma un tajā viegli ir iespējams noorientēt karti pēc dažādiem dabas objektiem- ūdenstilpnes, ceļiem, takām- dalībniekiem nav nepieciešams kompass.

Pasākuma programma:

23.09.2021. no plkst.16.00 līdz 19.00  atklātais treniņš: interesenti tiks iepazīstināti ar orientēšanās sporta veidu, iepazīstināti ar kartes apzīmējumiem ar iespēju uzreiz doties distancē individuāli vai ar pavadošo personu.

24.09.2021. no plkst.16.00 līdz 19.00 atklātais treniņš: interesenti tiks iepazīstināti ar orientēšanās sporta veidu, iepazīstināti ar kartes apzīmējumiem ar iespēju uzreiz doties distancē individuāli vai ar pavadošo personu.

25.09.2021. no plkst. 12.00 līdz 17.00 atklātais treniņš- sacīkstes: interesenti tiek iepazīstināti ar orientēšanās sporta veidu, iepazīstināti ar kartes apzīmējumiem ar iespēju uzreiz doties distancē. Vienlaicīgi interesentiem ir iespēja doties dažādas sarežģītības distancēs ar laika kontroli, kurš tiks publicēts OSK “Sēlijas mežs” tīmekļa vietnē www.osksm.lv. Plkst. 17.45 distanču uzvarētāju dažādās vecuma grupās apbalvošana ar piemiņas balvām.

Dalība pasākumā par brīvu.

Informācija par pasākumu pieejama www.osksm.lv