Sākums Ziņas Notikumi
21
Sept
Pasākums - nodarbība “Mums patīk matemātika, fizika un informātika!”
Biruta Īsā saite

Ceturtdiena rītos satikties ar savu skolotāju, protams, ir interesanti, bet vienlaikus satikties ar vairākiem skolotājiem un saviem skolas biedriem ir vēl interesantāk.

13. septembrī skolas mazajā zālē satikās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 7. – 12. klašu skolēni ar matemātikas, fizikas, informātikas skolotājiem, lai kopīgi uzsāktu darbu, risinot nestandarta uzdevumus.

Bet šoreiz tas bija citādāk.

Dalībniekus uzrunāja skolotāju metodiskās komisijas vadītāja Edīte Vārna. Matemātikas skolotājas Ilze Blūma un Sandra Saksone dalībniekus iepazīstināja ar prezentāciju “Matemātika ir skaista!”.

Darbs grupās tika organizēts 5 stacijās. Tur bija gan nestandarta uzdevumi, gan interesanti eksperimenti fizikā, informātikā un matemātikā.

Lūk ģimnāzistu domas:

“Man patika risināt krustvārdu mīklas, patika grupu saliedētais darbs un draudzīgā attieksme no vecākiem skolēniem. Gribētu, lai šādi pasākumi notiek biežāk!” (Signe Burkāne–Silaraupe, 7.d)

“Liels prieks, ka mūsu skolā tiek rīkoti šādi pasākumi! Vēlos pateikt paldies skolotājiem par jaunu ideju! Ļoti patika vingrošanas daļa, kur vajadzēja atkārtot kustības, ar rokām, veidojot funkciju grafikus. Stacijas ir vienreizējas, radās iespēja pavingrināt prātu un attīstīt loģisko domāšanu.” (Ksenija Šlotska, 12.b)

“Pasākumā es biju divās uzdevumu stacijās. Pirmajā stacijā vajadzēja izveidot trīs algoritmus. Man šī stacija patika visvairāk, jo arī programmēšanā mēs sākam mācīties šo tēmu. Otrajā stacijā vajadzēja atrisināt krustvārdu mīklu, atbildot uz jautājumiem. Jautājumi bija par vairākām zinātnēm. Tas bija interesanti un parādīja mums to, ka lietas var redzēt no vairākiem skatu punktiem.” (Ieva Streņģe, 12.b)

Matemātikas skolotāja Leontīna Vizule: “Uzdevumu veikšana prasīja telpisko iztēli, stratēģisko domāšanu, ieskatīšanos nākotnē, plānojot vairākus gājienus uz priekšu, uzdrošināšanos rīkoties arī tad, ja uzdevums šķietami nav atrisināms, kā arī neatlaidību un pacietību.”

Dsc 2084

Pasākumā varēja novērot skolēnu prieku un gandarījumu par to, ka viss izdevās. Ja neizdevās, skolēni bija ieinteresēti noskaidrot pareizo vai iespējamo risinājumu. vairākiem skolēniem radās interese par loģiskām spēlēm, ieinteresēja dažādi eksperimenti fizikā.

Veiksmīgu jauno darba cēlienu gan skolēniem, gan skolotājiem!

Matemātikas, fizikas, informātikas skolotāju vārdā, Sarmīte Vilcāne

Vairāk mirķļi šeit: /ej-uz/14080