Sākums Ziņas Notikumi
8
Okt
Programmēšana Scratch vidē – tas ir vienkārši!
Biruta Īsā saite

Eiropas programmēšanas nedēļas, kas Eiropā norisināsies no 11. līdz 17. oktobrim, ietvaros LU Datorikas fakultāte aicina skolēnus un skolotājus piedalīties Jauno datoriķu skolas seminārā „Programmēšana Scratch vidē – tas ir vienkārši!”

Seminārs notiks sestdien, 2014. gada 11. oktobrī, plkst. 11:00 – 13:00 LU Datorikas fakultātē (Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 3. stāvā, 345. datorklasē).

Seminārs būs skatāms arī interneta tiešraidē Latvijas Universitātes portālā http://www.lu.lv/par/mediji/video/.

Semināra ietvaros interesentiem būs iespēja iepazīties ar Scratch programmēšanas vidi, mēģināt saprast programmēšanas pamatus un pašiem izveidot savas pirmās programmiņas un kopīgot tās http://scratch.mit.edu/ portālā.

Pieteikties semināram iespējams pa e-pastu jds@lu.lv līdz 9.oktobrim.

Vietu skaits klātienē seminārā ir ierobežots (20 vietas pie datorklases datoriem un 20 ar saviem datoriem).

„Jauno datoriķu skola (JDS) ir izveidota, lai veicinātu izpratni par datoriku un programmēšanas pirmajiem soļiem. Ikvienam interesentam bez maksas ir iespējams noskaidrot, ko nozīmē programmēt. Nodarbības ir iespējams apgūt patstāvīgi JDS tiešsaistes e-vidē http://jds.df.lu.lv, ir iespējams arī saņemt pasniedzēja konsultācijas un palīdzību. 2014. gada nodarbībās Jauno datoriķu skolā aplūkosim jaunu, modernu, intuitīvu skolu programmēšanas valodu Scratch. JDS Scratch pamācības, programmu piemēri un videomateriāli ir veidoti ar mērķi piedāvāt vienkāršu, viegli un patstāvīgi īsā laikā apgūstamu programmēšanas valodu un rīku skolēniem, kuriem skolā nav vai vēl nav bijusi programmēšana,” stāsta LU Datorikas fakultātes docents, Jauno datoriķu skolas pasniedzējs Imants Gorbāns.

Scratch ir pasaulslavenā Masačūsetas Tehnoloģiskā institūta (ASV, Kembridža, Masačūseta) mūžizglītības grupas „Lifelong Kindergarten” projekts. Kaut arī Scratch 2.0 ir vienkārša brīvlietojuma valoda, tajā var veidot arī sarežģītākas programmas, piemēram, tādas, kas strādā ar mikrofonu, tīmekļa kameru un mikrokontrolieriem.

Jeļena Poļakova
Latvijas Universitātes
Datorikas fakultātes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: Jelena.Polakova@lu.lv
mob.: 26847202