Sākums Ziņas Notikumi
25
Apr
Projektā “Back to School” tikšanās ar EP biroja Latvijā sabiedrisko attiecību speciālisti Ilzi Eglīti
ivetao Īsā saite
Tiksanas 3  

22. aprīlī notika tikšanās ar mūsu skolas absolventi, Eiropas Parlamenta (EP) biroja Latvijā sabiedrisko attiecību speciālisti Ilzi Eglīti. Tajā piedalījās 10.c, 11.b un 12.a klases skolēni.

Saruna sākās ar Ilzes Eglītes darba pieredzes stāstu gan Briselē, gan Rīgā. Tas šķita ļoti iedvesmojošs, jo vēlreiz pārliecinājāmies, ka cilvēks var sasniegt visu, ja vien to vēlas un ir gatavs aktīvi darboties.

Stāstot savu pieredzi, viese pastāstīja arī par Eiropas Parlamenta nozīmi un darbību, un, lai pārliecinātos, ka skolēni klausījušies uzmanīgi, tika uzdoti jautājumi, un par pareizām atbildēm varēja saņemt jaukas balviņas – saistītas ar ES tematiku.

Ilze Eglīte izstāstīja arī par jaunatnes projektiem, ko realizē Eiropas Parlaments - mēsesamkopā.eu , EP Vēstnieku skolas, EYE – Eiropas jaunatnes dienas u.c. - , uzsverot to, ka 2022. gads ir Jaunatnes gads, un jau kopš februāra norisinās dažādi pasākumi, kas saistīti ar jaunatni.

Tiksanas 1 Tiksanas 2 Tiksanas

Dalībnieku iespaidi:

Rihards Gailums 10.c: “Tikšanās ar bijušo Jēkabpils Valsts ģimnāzijas absolventi bija patiesi interesanta un izglītojoša visiem pasākuma dalībniekiem. Mēs ne tikai varējām iegūt jaunu skatījumu uz darbu EP un uzzināt, kā nokļūt līdz šādai darba pozīcijai, bet arī atsvaidzinājām mūsu zināšanas par ES. Tikšanās bija ļoti patīkama, un es ceru, ka ģimnāzija nodrošinās vairāk šādu pasākumu, lai iegūtu jaunu pieredzi no mūsu pašu absolventu stāstītā.”

Veronika Valaine 11.b: “Domāju, ka tikšanās bija ļoti jauka un vērtīga. Bija ļoti interesanti klausīties par aktualitātēm Eiropas Parlamentā un par EP sēžu procesu, kā arī bija ļoti jaukas dāvaniņas. Ļoti produktīva pieredze, jo varēja uzzināt ko jaunu par Eiropas Savienību. Radās interese iesaistīties ES veidotos jauniešu pasākumos.”

Līna Lamba 12.a: “Šī tikšanās bija ļoti izglītojoša. Bija interesanti uzzināt par iespējām, kas ir pieejamas jauniešiem. Novērtēju privilēģijas, kas man ir, dzīvojot Eiropas Savienībā. Prieks, ka varējām šo tikšanos piedzīvot klātienē. Patika, ka arī skolēni tika iesaistīti sarunās caur dažādiem jautājumiem un oriģinālām balviņām.”

Paldies Ilzei Eglītei par šo vērtīgo vizīti un interesanto stāstījumu!

pasākuma dalībnieku vārdā, Diāna Mierture