Sākums Ziņas Notikumi
1
Apr
RTU konkurss "Pasaule pieprasa tehniskos prātus!"
Biruta Īsā saite

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» Talsu Valsts ģimnāzijas komanda «Jaunās priedes» balvu saņēma par pētījumu, kāda ir Dundagas priežu sila atjaunošanās efektivitāte pēc ugunsgrēka 1992. gadā. 2. vietu un 600 eiro ieguva Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas komanda «ABS datortehnologi», kas bija izpētījusi datoru monitoru reciklēšanas iespējas. Savukārt 3. vietu un 300 eiro ieguva Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda «Meitenes» Zane Bērziņa un Svetlana Ļeškeviča (skolotāja Sandra Turkupole), kas pētījumā pierādīja, ka ģimnāzijas ābeļdārzā ievāktos augus kā vērtīgus antioksidantu avotus var izmantot kosmētikas ražošanā.

Zpd 2015 0235

Žūrija vērtēja arī konkursa dalībnieku individuālo sniegumu eksakto zinātņu testā un budžeta vietas RTU nolēma piešķirt trim konkursa dalībniekiem: Talsu Valsts ģimnāzijas skolniecei Helēnai Vānei, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolniecei Zanei Bērziņai un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolniekam Robertam Ērikam Sniedzem. Konkursā tika pasniegta arī žurnāla «National Geographic Latvija» balva — pusgada abonements, ko saņēma visas vienpadsmit ZPD konkursa finālistu komandas.

«Ja jūs piedalāties šajā konkursā, tad jums ir interese par eksaktajiem priekšmetiem un zinātni. Cerams, ka jūs mācīsities augstskolā un, cerams, RTU un nodarbosities ar pētniecību, jo Latvijai zinātnieku trūkst,» sveicot ZPD konkursa finālistus, sacīja RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna. Viņš pastāstīja, ka RTU zinātnieki nodarbojas ar pielietojamo zinātni, tā ļoti tieši sniedzot savu devumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā.

2015. gada ZPD konkursa finālā piedalījās komandas no Talsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes Katoļu vidusskolas, Līvānu 1. vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Balvu Valsts ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas un Rīgas dabaszinību skolas, kurā bija apvienojušies Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas 40. vidusskolas skolēni.

RTU ZPD konkurss notiek desmit gadus, un to organizē RTU Komunikācijas un mārketinga departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm. Šogad konkursam tika iesūtīti 29 zinātniskās pētniecības darbi.

Vēl bildes MIRKĻOS