Sākums Ziņas Notikumi
12
Nov
Skolēni aicināti uz konkursa „Domā! Zini! Mācies!” jauno sezonu
Biruta Īsā saite
 Konkurss 2014 2015 Pirmdien, 24. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” jaunā sezona. Konkursā piedalīties aicināts ikviens 7. – 9. klases skolēns, kurš ieinteresēts papildināt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, pierādīt savu erudīciju, sacenšoties ar jauniešiem visā Latvijā, un „asināt” prātu, pildot āķīgus uzdevumus dabaszinātnēs un matemātikā.

Piecu mēnešu garumā katru otro nedēļu konkursa dalībnieki būs aicināti atrisināt 8 „cietos riekstus”. Konkursantiem „galvas lauzīt” nāksies, piemēram, par pasaules vientulīgāko salu, kas atrodas Klusā okeāna dienviddaļas centrā 3700 km attālumā no Čīles cietzemes krasta, par organismiem, kas spējuši izdzīvot ekstrēmajos apstākļos, kādi ir Starptautiskās kosmiskās stacijas ārpusē, par iemesliem, kāpēc petrolejas izmantošana samazinājusi dzīvnieku medības, un daudziem citiem jautājumiem. Konkurss ilgs no šī gada 24.novembra līdz nākamā gada 25.aprīlim.

Konkurss „Domā! Zini! Mācies!” šogad noritēs jau sesto reizi. Katru gadu tajā iesaistās ap 500 skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Pagājušo sezonu dalībnieki atzīst, ka konkursa gaitā, risinot uzdevumus, ieguvuši daudz jaunu zināšanu par plašu tēmu loku, mērķtiecīgi izmantojuši interneta resursus un dažādus citus literatūras avotus, iesaistījušies eksaktās diskusijās ar vienaudžiem, ģimenes locekļiem un skolotājiem, kā arī guvuši interesi par līdz šim ne tik tīkamiem mācību priekšmetiem. Savukārt konkursa fināla pasākumu jaunieši raksturo kā iespēju mācīties aizraujošā veidā un satikt domubiedrus.
Astotās un devītās klases skolēniem konkurss ir iespēja sacensties par ceļa zīmi uz 14. Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādi (The European Union Science Olympiad) 2016. gadā, kas notiks Igaunijā. Olimpiāde ik gadus ir vērienīgākais Eiropas Savienības notikums, kas organizēts talantīgiem skolēniem ar interesi par eksaktajām zinātnēm.

Tāpat ikviens konkursants sacentīsies par dalību atraktīvā un izzinošā pasākumā, kas notiks vasarā, kā arī konkursa atbalstītāju izglītības uzņēmuma „Lielvārds” un Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza balvām.

Plašāka informācija par konkursu, kā arī iespēja reģistrēt dalību konkursam – www.dzm.lu.lv sadaļā „Skolēniem”. Reģistrācija būs iespējama, sākot ar 24.novembri.

Par LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru

Centrs 2011. gada nogalē dibināts ar mērķi veidot tiltu starp Universitāti un skolu, sniedzot profesionālu atbalstu skolotājiem un skolēniem. Centra uzdevumi ir sekmēt dabaszinātņu un matemātikas izglītības kvalitāti un veicināt jauniešu interesi par dabaszinātnēm un matemātiku, rosinot izvēlēties karjeru eksaktajā jomā.

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitāte dibināta 1919.gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kurā studē 15 tūkstoši studentu. Visas vairāk nekā 130 LU īstenotās  studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 19 institūtos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Papildu informācija:
Santa Margeviča
LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra projekta koordinatore    
Tālrunis: 67033740, 26445289, e-pasts: santa.margevica@lu.lv