Sākums Ziņas Notikumi
11
Feb
“Skolēnu pašpārvalde = vienota komanda”
ivetao Īsā saite
Madona1

7.februārī pieci skolēnu parlamenta pārstāvji kopā ar skolotāju Daci Druvenieci devās uz Madonas Valsts ģimnāziju, lai piedalītos skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākumā “Skolēnu pašpārvalde = vienota komanda”.

Pasākuma mērķis bija iepazīt dažādus komunikācijas veidus un elementus, izprotot, kā tie ietekmē komandas darbu, kā arī nostiprināt Valsts ģimnāziju skolēnu draudzību. Madonā pulcējās Daugavpils, Talsu, Valmieras Pārgaujas, Viļakas, Cēsu, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skolēni.

Visas dienas garumā bija iespēja piedalīties dažādās nodarbībās un radošās aktivitātēs, spēlēs, kuras vadīja Madonas Valsts ģimnāzijas pašpārvaldes pārstāvji, Start Strong pārstāvis Andris Arhomkins un komandu trenere Laura Zivarte.

 Madona 22   Iegūtās atziņas:
  • Lai gūtu vislielāko labumu sev, ir jāizmanto “win-win” princips. (Ņem tik daudz, cik dod. Dod arī citiem. Dari tā, lai abas puses uzvar.)

Arī konkurentiem ir jāsadarbojas, jo tad abi gūst vislielāko labumu. (Karā arī uzvarētājam ir lieli zaudējumi.)

Ļoti labs “win-win” principa piemērs ir mūsu organisms. Katra ķermeņa šūna darbojas pēc šī principa. Tā ņem vajadzīgās vielas no citām šūnām, bet tāpat arī dod citām šūnām vajadzīgo. Ja kāda ķermeņa šūna beidz sadarboties un “kļūst par egoisti”, tad organisms saslimst.

  • Konkurence veicina vislabāko produktu kvalitāti, bet vissliktākās savstarpējās attiecības.
  • Sadarbība ir veselīgas sabiedrības pazīme. Viens no svarīgākajiem sadarbības elementiem ir komunikācija, jo tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt kvalitatīvu sadarbību starp partneriem, komandu. Tomēr jāatceras, ka tā neaprobežojas tikai ar sarunāšanos, komunicēt var visdažādākajos veidos.

Paldies Madonas Valsts ģimnāzijai par pasākuma organizēšanu!

JVĢ skolēnu parlamenta pārstāve Elizabete Vaidere