Sākums Ziņas Notikumi
3
Mai
Skolas komanda “12Bē” piedalās erudīcijas konkursā RTA
Biruta Īsā saite
Img 1870

Šī gada 25.aprīlī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda “12Bē”, nopelnot ceļazīmi ar uzvaru skolas mērogā, devusies uz “Starpaugstskolu erudītu 2019”, kas norisinājās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Komandu pārstāvēja četras meitenes no 12.b klases: Laura Baumane, Ksenija Šlotska, Ilva Vāvere un Ieva Streņģe.

Vispirms devāmies ekskursijā pa Inženieru fakultāti – ļoti moderna, un aprīkota ar 3D printeriem un mūsdienīgām dabaszinātņu laboratorijām.

Vēlāk sākās pats erudīcijas konkurss, kurā kopskaitā piedalījās 9 komandas no tuvākajiem apgabaliem – bez mums bija gan paši rēzeknieši, gan komandas no Viļāniem, Špoģiem un pat no Pleskavas Universitātes.

Img 1835 Vispirms bija jāsagatavo mājasdarbs – “skečs” jeb priekšnesums par kādu no “Disney” multfilmām. Par pārsteigumu pārejām komandām, kuras visas pamatā prezentēja dialogus, mēs nolēmām uzdevumu vienkāršot un nodziedāt dziesmu “Circle of Life” no “Karaļa lauvas”, dodot sev iespēju pakavēties atmiņās par notikušo Žetonvakaru. Par ģitārspēli un pamatvokālu parūpējās Ksenija Šlotska.

Pēc tam sekoja svarīgākā pasākuma daļa – erudīcijas spēju pārbaude, kur bija jāatbild uz jautājumiem par dažādām dzīves jomām, kā valstis, ģeogrāfija, fizika, multfilmas, kino, kulinārija, personības. Bija jāspēj atpazīt arī mūsdienu popmūzikas dziesmas.
Caur komandas saliedētību, gudrību, pacietību, šaubām un pieņemtajiem riskiem esam ieguvuši godpilno 4.vietu! Taču galvenais, pēc meiteņu domām, ir iegūtā pieredze, jaunas zināšanas, jauki pavadīts laiks un pati piedalīšanās!

Paldies skolotājai Dacei Druveniecei par sniegtajiem padomiem, idejām un enerģisko uzmundrinājumu!

“12Bē” komandas vārdā – Ksenija Šlotska