Sākums Ziņas Notikumi
18
Mai
Taureņu uzbrukums pārdzīvots...
Biruta Īsā saite

Ceturtdienas pēcpusdienā, 10.maijā, skolas svinību zālē 10. un 11. klases kopā ar skolotājām piedzīvoja “taureņu uzbrukumu”. Pasākums tika rīkots par godu Imanta Ziedoņa 85 gadu jubilejai.

Ja piemin I. Ziedoni, šķiet, runa būs par dzeju, taču šoreiz, pateicoties 11.b klasei, taureni ieraudzījām arī kā dabas objektu, kurš, izkūņojies no savas necilās kūniņas, kļūst par īstu dabas brīnumu. Taurenis pie skatītājiem atnāca arī ar dziesmas palīdzību (10.a klase). Taurenis uz saviem spārniem atlidināja I. Ziedoņa dzejas rindas no krājuma „Taureņu uzbrukums (11.a kl.). Akrostihu piedāvāja 10.b klases pārstāvji. Caur mākslinieka prizmu uz taureni aicināja palūkoties 11.c klase. Patīkamu atmosfēru radīja arī zāles iekārtojums, par ko parūpējās 11.d klase.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja intelektuāli bagātināties, piešķirt tauriņiem krāsas, tos izkrāsojot, darboties komandā un radoši domāt. Viens no uzdevumiem bija izveidot dzeju Japāņu haiku formā, lūk, kaut kas no paveiktā nelielā laika sprīdī:

Ir pavasaris.
Bet sirds man plauka ziemā.
Tā kusa sniegā. /11.b klases haiku/

Aizmirsti krāsas.
Taureņu spārnu galos.
Noķer mūžību. /11.a klases haiku/

28303964448 6D93227060 K

Mēs priecājamies, ja pēc ziemas ieraugām gaišu tauriņu, ticam – būs gaiša vasara, bet ja gadās tumšākas krāsas tauriņš? Neskumsim, taureņu šķirņu ir bezgala daudz!

Evija Valte, 11.b