Sākums Ziņas Notikumi
1
Okt
Tautas bumbas turnīrs 2020
ivetao Īsā saite
Tautas Bumba

Pēc viena gada pauzes skolā ir atgriezies skolas Tautas bumbas turnīrs, kas tiek organizēts par godu skolas dzimšanas dienai, šogad jau 101.!

Turnīrā valdīja draudzības princips un galvenais mērķis bija klašu sadarbības veicināšana, tomēr nenoliedzami bija jūtams arī sacensību gars un cīņasspars par to, kurš tad savā īpašumā iegūs īpašo ceļojošo kausu.

Turnīru uzsākām ar pamatskolas klašu spēlēm. Komandu bija daudz, tāpēc arī spēlēt nācās ilgi, tomēr pamatskolēni nepagurstoši cīnījās, un viņiem līdzi juta gan klases audzinātājas, gan klasesbiedri, kas bija padomājuši arī par vizuālo noformējumu un uzmundrinošiem plakātiem.

Pamatskolas klašu rezultāti:

1. vieta - 9.d
2. vieta - 8.d
3.vieta - 7.b, kas ieguva arī atzinību “Vislabāk noformētā komanda”. Viņi devās laukumā spilgti dzelteni, un viņu sauklis bija “Izsit Covid!”

Vidusskolas klašu grupā komandu skaits bija ievērojami mazāks, taču tieši tas padarīja katru spēli tik nozīmīgu. Spēlēs tika izmantota katra sekunde, un tās ritēja ļoti spraigi, kas noveda pie neiedomājami līdzīgiem rezultātiem - visām komandām bija vienāds punktu skaits, tāpēc uzvarētājus noteica savstarpējo spēļu rezultāts.

Vidusskolas klašu rezultāti:

1. vieta - 10.b
2. vieta un atzinība “Vislabāk noformētā komanda” - 10.a
3. vieta - 12.a

Dažu skolēnu iespaidi par turnīru:

“Liels, liels, liels paldies no 7.b klases parlamentam par šī lieliskā tautas bumbas turnīra organizēšanu! Šī bija ļoti jauka pieredze iepazīties labāk ar citām skolas klasēm, protams, arī pamēroties ar tām savos spēkos. Es jutu, ka šis pasākums mūsu klasi ļoti satuvināja. Visi kļuva atvērtāki un radošāki. Bija ļoti interesanti domāt klases noformējumu, šeit mēs visa klase ļoti pielikām savu radošo domāšanu un, manuprāt, mūs noteikti nevarēja nepamanīt.
Tautas bumbas turnīrs attīstīja mūsu sadarbošanās spējas, sapratni un daudzas citas īpašības, kuras noteikti izmantosim nākamajos pasākumos. Šie visi pasākumi ir vajadzīgi, jo tie palīdz klasei saliedēties un gūt jaunas emocijas, iespaidus un draugus.
Mums kā jauniņajiem bija dota lieliska iespēja parādīt un pierādīt sevi no sportiskās puses, un to mēs arī izmantojām un izdarījām.” (Anete Gogule, 7.b)

“Šogad tautas bumbas turnīrs noritēja veiksmīgi, tomēr jāatzīst, ka varēja būt labāk. 10.-12. klašu turnīrā bija problēma ar komandu veidošanu, jo vairākas klases nespēja vai negribēja izveidot savu komandu. Atliek cerēt, ka citus gadus skolēni būs atsaucīgāki!
Kā 7.-9. klašu turnīra tiesnesis, varu teikt, ka spēles aizritēja bez sarežģījumiem, tomēr, manuprāt, turpmāk spēlēm nevajadzētu piešķirt laika ierobežojumu, lai neveidotos situācijas, kur kāda komanda uzskata, ka ir negodīgi zaudējusi. Gala atziņa - turnīrs bija izdevies, tomēr vienmēr ir, kur augt un attīstīties, lai nākamos gadus turnīrs izdotos vēl labāk!” (Roberts Čakšs, 12.a)

“Tautas bumbas turnīrs bija ļoti labs pasākums tieši klases saliedēšanai. Ar klasi devāmies uz sporta laukumu, domādami, ka visiem zaudēsim, taču beigās iznāca, ka ieguvām ceļojošo kausu. Pēc pirmās spēles, kuru uzvarējām, visiem bija liels šoks. Sākām domāt - varbūt tomēr mēs to varam!? Izrādās, ka tiešām to varējām. Manuprāt, pēc šī pasākuma kļuvām tuvāki, jo nākamajā dienā klasē valdīja pozitīvas emocijas. Klasesbiedri, kuri nepiedalījās, arī bija priecīgi par iegūto pirmo vietu un lepojās ar klases komandu. Neviens to nebija gaidījis. Lielu paldies vēlējos pateikt visiem organizatoriem, vadītājiem un tiesnešiem, jo bez viņiem šis nebūtu bijis iespējams!” (Elīza Koļesinska, 10.b)

“Šī gada tautas bumbas turnīrā biju kā tiesnese un dalībniece. Bija ļoti lieliski laikapstākļi! Šogad piedalījās tikai četras vidusskolas klases, kas bija ļoti bēdīgi, bet atmosfēra bija ļoti pozitīva. Pirmajās spēlēs biju tiesnese, klases bija ļoti spēcīgas, un spēles norisinājās ļoti spraigi. Klasesbiedrene spēles laikā neveiksmīgi samežģīja potīti, tad nu nācās glābt klases kolektīvu, un es nonācu uz spēles laukuma. Bija ļoti jauki atcerēties tautas bumbas enerģiju un gaisotni, jo ļoti ilgi nebiju spēlējusi. Uzskatu, ka pasākums bija izdevies, visi bija laimīgi, skanēja mūzika, un atmosfēra bija fantastiska. Šis pasākums ļoti saliedē un stiprina klases kolektīvu un garu, tas ir pats svarīgākais!” (Marta Kamišova, 10.b)

Fotomirkļi no turnīriem:

Pamatskolas turnīrs: https://failiem.lv/u/r9dhavjh
Vidusskolas turnīrs: https://failiem.lv/u/3vuv95ct
(fotogrāfe Elizabete Vaidere)

Liels paldies klasēm par aktīvu piedalīšanos, izturību un aizrautību! Audzinātājiem - par atbalstu!

Un īpašs paldies sporta skolotājiem Dagnijai Vībānei un Jevgenijam Jubelim, tehniskajam darbiniekam Vilnim Melkinam un citiem, medmāsai Alīnai Rastopčinai, d.v. Dacei Druveniecei un skolēnu parlamenta jauniešiem par iesaistīšanos turnīra organizatoriskajos darbos!

Rakstu veidoja un iespaidus apkopoja skolēnu parlamenta pārstāve Elizabete Vaidere, 12.a