Sākums Ziņas Notikumi
14
Mar
Tikšanās ar Mārtiņu Dubovski
Biruta Īsā saite

12. martā Jēkabpils Valsts ģimnāzijā viesojās jaunais dzejnieks Mārtiņš Dubovskis kopā ar savu skolotāju Rutu Jankovsku. Mārtiņš Dubovskis ir piecpadsmit gadus vecs skolēns, kurš jau ir uzrakstījis savu pirmo dzejas krājumu „Švīka uz spoguļa virsmas”, kuru arī prezentēja mūsu skolēniem.

Radošu sveicienu viesiem – dzejas kompozīciju ar Mārtiņa tekstiem – sniedza 9.a klases skolēni – Anete Patrīcija Pavlova, Imalda Žurila, Liene Leitāne –, un par muzikālo pavadījumu parūpējās Emanuels Fadejevs.

Turpmāk tikšanās laikā raisījās sarunas par Mārtiņu, Mārtiņa dzejoļiem, to tapšanu, sajūtām, emocijām, dzejoļu krājuma tapšanas gaitu, par veiksmēm un neveiksmēm. Jaunais dzejnieks tikšanās laikā atzina, ka ir ļoti daudzpusīgs – aizraujas ar sportu, dzeju, pēc devītās klases plāno mācīties par būvnieku, bet vēlāk vēlas iestāties Alūksnes militārajā skolā. Pats Mārtiņš atzina, ka tomēr pirmajā vietā viņam esot sports, bet dzeja – otrajā, taču, neskatoties uz to, Mārtiņa dzejoļi ir ļoti patiesi, dziļi un skaisti – lasot dzejoļus, nešķiet, ka dzejā pateikto varētu būt rakstījis 15-gadīgs skolēns. Varbūt tāpēc, ka viņa dzīves gājums ir sarežģīts, varētu teikt – smags, dramatisks. Taču, par spīti tam, Mārtiņā mājo apskaužams dzīvīgums, enerģija, vēlme attīstīties, nemitīgi darboties un pilnveidoties.

Mārtiņa skolotāja Ruta sacīja, ka Mārtiņam esot dabas dots talants rakstīt dzejoļus bez piepūles – nemeklējot atskaņas, nespēlējoties ar vārdiem. Mārtiņš var sacerēt dzejoļus gandrīz jebkurā vietā un laikā, ko arī nodemonstrēja mums – pāris minūšu laikā pastāstot dzejoli, improvizējot.

Tikšanās beigās bija iespēja iegādāties Mārtiņa Dubovska dzejoļu krājumu „Švīka uz spoguļa virsmas”. Mēs, skolēni, sakām paldies skolotājām S.Tumanovai un D.Druveniecei par šīs tikšanās noorganizēšanu.

DSC 0841  „Līdz varavīksnei
vēl tālu mums
bet pagaidām ļaujam
valdīt baltajam
mūsu sirdīs
un apkārt mums”
(M. Dubovskis.) 
 DSC 0888

 9.a klases skolniece A.P.Pavlova