Sākums Ziņas Notikumi
25
Nov
Vācu valodas diena
Biruta Īsā saite

24. oktobrī vācu valodas skolotāju metodiskā apvienība mūsu skolas telpās organizēja vācu valodas dienu ar daudzveidīgu programmu 6.-12. klašu skolēniem, kuri apgūst vācu valodu. Pasākumu ievadīja neliela viktorīna par Vāciju un prezentācija par vācu valodas lomu Eiropā. Pasākuma nākamā daļa bija “Mācību rallijs” pa Gētes institūta piedāvāto plakātu izstādi „Jaunatne Vācijā” ar dažādiem uzdevumiem.
Turpinājumā 6. un 7. klašu skolēni darbojās radošajā darbnīcā, kur divatā vai trijatā veidoja kolāžas par tēmu „Brīvais laiks un hobiji”, kuras vajadzēja papildināt ar atbilstošiem vārdiem (6. klase) un teikumiem (7. klase), parādot prasmi izmantot vārdnīcu, 8. un 9. klašu skolēni piedalījās dažādu valodas mīklu risināšanā, bet vidusskolēni risināja dažādus valodas lietojuma uzdevumus pa izstādes tēmām, darbojoties mācību pieturās un rakstīja recenziju par izstādi. Šīs aktivitātes noslēgumā bija iespējams noskatīties mācību videofilmas.
Noslēgumā svinību zālē notika neliels koncerts ar daudzveidīgiem priekšnesumiem vācu valodā. Koncertu vācu valodā vadīja JVĢ skolniece Elīna Aļeiņikova. Pasākuma izskaņā visi cienājās ar āboliem un saņēma dažādas balvas.
Valodas mīklu labāko risinātāju titulu ieguva mūsu skolas 9.a klases skolniece Anete Patrīcija Pavlova (skolotāja D. Spārīte) un 8. klases skolēni Ojārs Seglērs un Ēriks Ozols (skolotāja A. Ošiņa).
10.-12. klašu komandu vērtējumā visvairāk punktus ieguva arī mūsu skolas komanda Zane Bērziņa un Melita Rozentāle, kuras vācu valodu apgūst pie skolotājas A. Ošiņas.

Daira Spārīte, vācu valodas MA vadītāja