Sākums Ziņas Notikumi
9
Mai
Vienpadsmito klašu skolēni aizstāvējuši savus zinātniski pētnieciskos darbus (1)
Biruta Īsā saite

25. aprīlī pulksten 13 sākās ZPD projekts, kura ietvaros 11. klašu skolēni 8 sekcijās aizstāvēja savus pētniecības darbus, bet viņu jaunākie biedri – 10. klašu skolēni viņus klausījās, vērtēja un mācījās, guva atziņas sev.

Katrā no sekcijām uzstājās atšķirīgs skolēnu skaits, katrā bija daži ļoti labi izstrādāti darbi, kā arī vājāki pētījumi.
Skolotāju un klausītāju vērtējumā par labākajiem darbu autoriem tika atzīti šādi skolēni: Nikola Ščadro, Ieva Vīksne, Lelde Vītola, Agnese Broka, Jana Mironova, Liene Salmiņa, Rolands Hartmans, Annija Kļaviņa, Beāte Dzene, Anastasija Ribakova, Matīss Koļesinskis, Amanda Ozola, Kristiāna Baltmane, Dinārs Neilands un citi. Minētajiem skolēniem un arī citiem darbu autoriem ir iespējams savu darbu pilnveidot un, mācoties 12. klasē, piedalīties dažādos ZPD konkursos un konferencēs. Šī gada konkursu laureāti Loreta Adamoviča un Lauris Zalva uzstājas savās sekcijās un demonstrēja apgūtās pētniecības prasmes, rādīja iedrošinošu piemēru.

Jāatzīst, ka desmito klašu skolēni bija prasīgi un objektīvi klausītāji, viņu vērtējumos bija atrodamas gan uzslavas, gan kritiskas piezīmes, kā arī atziņas, ko viņi guvuši savai pieredzei. Visai drīz – maija vidū viņiem pašiem jāuzstājas ar šogad izveidotajiem referātiem.

ZPD koordinatore, JVĢ direktora vietniece S. Ozoliņa