Sākums Ziņas Notikumi
6
Nov
Zelta rudens kopā ar skolēniem no Polijas
Biruta Īsā saite
Dsc 0361

Jēkabpils Valsts ģimnāzijā no 19.10. līdz 22.10. viesojās skolēnu grupa no sadraudzības pilsētas Polijā Sokolovas Podļaski. Ciemiņi mūsu skolēnu ģimenēs bija ļoti gaidīti jau kopš pavasara, tāpēc patīkams satraukums par gaidāmo tikšanos bija manāms jau ilgi pirms ciemiņu ierašanās.

Un 19. oktobra vakarā viņi, vienpadsmit Salezjāņu Kristīgā liceja skolēni, direktors Dariušs Matušiņskis, direktora vietniece Eva Suhožebska un vēstures skolotāja Eva Hadaja bija klāt. 12 stundu garais pārbrauciens bija beidzies, un poļu jaunieši varēja iepazīties ar savām latviešu ģimenēm, kurās viņi tika sirsnīgi uzņemti.

Dsc 0837 Ceturtdienas rīts sākās ar mūsu skolas prezentāciju. Apsveikuma vārdus un prieku par ilgstošu sadarbību ciemiņiem izteica ne tikai Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis un projekta koordinatore Zanda Skutele, bet arī Jēkabpils pilsētas Izglītības nodaļas vadītāja Līga Kļaviņa. Ciemiņus priecēja deju kolektīvs „Kauranieši” un pūtēju orķestris „Vitamīns”, taču visskaļākos aplausus saņēma grupas „Order” jaunie talanti Rolands un Emanuels, kuri bija iemācījušies dziesmu poļu valodā un pat mēģināja ar ciemiņiem sasveicināties poliski.

Lai tuvāk iepazītu mūsu pilsētu, ceturtdienas pēcpusdienā ciemiņi devās ekskursijā pa Jēkabpili. Vispirms, protams, viņi devās uz promenādi, kur kopš vasaras atrodas Sokolovas Podļaski soliņš un informācija par mūsu pilsētu attālumu. Ar lielu interesi projekta dalībnieki izstaigāja arī Krustpils pili. No aktīvās atpūtas kalna pie Radžu ūdenskrātuves brauca ne tikai skolēni, bet arī atraktīvais mācītājs un skolas direktors. Jēkabpils poļu biedrības „Rodacy” aktīvists Rihards Barkovskis poļu skolēnus iepazīstināja ar pilsētas ievērojamākajām vietām, izstāstīja pilsētas vēsturi un aicināja piedalīties mazākumtautību biedrību pasākumā Jēkabpils galvenajā bibliotēkā.

Bet kas gan tā būtu par ciemošanos bez mūsu galvaspilsētas apmeklējuma! Piektdien poļu skolēni kopā ar skolotājām Zandu Skuteli un Karīnu Mikažāni devās uz Rīgu. Ļoti ceram, ka arī šī ekskursija ilgi paliks atmiņā mūsu draugiem. Pa ceļam uz Rīgu mēs apstājāmies Salaspilī, lai apskatītu Polijas – Zviedrijas kara 1605. gada piemiņas akmeni. Tālāk devāmies uz Rīgu, lai izstaigātu Vecrīgu, paviesotos Nacionālajā bibliotēkā un garšīgi paēstu atpūtas kompleksā „Lido”.
Sestdiena atnāca ar dalītām jūtām – ciemiņiem bija gan prieks par gaidāmo atgriešanos mājās, gan skumjas par šķiršanos no jaunajiem draugiem. Lai arī mūsu skolēnus no poļu skolēniem šķir 629 km liels attālums, esam pārliecināti, ka e-pasti pildīsies vēstulēm un skaipā vakaros varēsim parunāt ar saviem jaunajiem draugiem.

Skolas administrācija un ciemiņi vēlas pateikties jēkabpiliešiem – Evijas Valtes, Evitas un Lienes Maziņu, Matīsa Surkuļa, Aināra Ščegalkova, Ralfa Midega, Artūra Turļuka, Leldes Vītolas, Beātes Dzenes, Lienes Salmiņas, Eletras Žurilas, Elīnas Pašunas ģimenēm par ciemiņiem radīto māju sajūtu.

Projekta koordinatore Zanda Skutele