27
Nov
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 10.d klase ar Latvijas Skolas somu ierodas teātrī
Biruta Īsā saite
Skolas Soma 10D 2023 01

Valsts svētku priekšvakarā 15. novembrī mēs, 10.d klase, devāmies savā pirmajā kopīgajā ekskursijā.

Tuvojoties Latvijas valsts gadadienas svētkiem kā pirmo apskates objektu bijām izvēlējušies Latvijas Okupācijas muzeju. Muzeja apmeklējums sniedza ieskatu par iedzīvotāju traģiskajiem likteņiem svešu varu radītajos apstākļos.

Nodarbības mērķis – izprast, kā notika pretošanās padomju okupācijas režīmam un kāpēc ir svarīgi iestāties pret ļaunumu vēsturē un šodien.

Skolas Soma 10D 2023 02  Nodarbības sākumā iepazināmies ar jauno ekspozīciju, pievēršoties ar tēmu saistītiem jēdzieniem – okupācija, aneksija, bruņota pretošanās, nevardarbīga pretošanās, represijas. Pēc tam ekspozīcijā meklējām atbildes uz jautājumiem – PAR ko un PRET ko iestājās indivīdi un organizācijas gan okupētajā Latvijā, gan trimdā, kādas metodes izmantoja un kas ar viņiem notika. Pēc tam visi kopā analizējām iegūto informāciju.
Skolas Soma 10D 2023 03 Pēc muzeja apmeklējuma devāmies uz Vecrīgu. Paēdām pusdienas un kopā pastaigājām pa senās pilsētas skaistajām ieliņām. Šajā laikā daži devās uz kino, citi uz izlaušanās istabām. Šis bija laiks, kad varējām pabūt kopā ar saviem klases biedriem dažādās interešu grupās.
Skolas Soma 10D 2023 05  Vakarā, izmantojot Skolas somas piedāvājumu, apmeklējām Nacionālo teātri. Zīmīgi, ka tieši šeit dibināta mūsu Valsts.

Tā bija iespēja iepazīt vienu no kultūras izpausmes formām — teātra izrādi. Noskatījāmies Fridriha Šillera traģēdijas “Ferdinands un Luīze” iestudējumu. Divu cilvēku, Ferdinanda un Luīzes, mīlas stāsts, kurš noslēdzās ar abu mīlnieku traģēdiju, atstāja neaizmirstamas sajūtas.

Skolas Soma 10D 2023 06  Izrāde visnotaļ aizrāva. Visvairāk pārsteidza aktieru spēja pārvarēt bailes no augstuma un burtiski lidot virs skatuves, izmantojot sakabes. Izrādes vizuālais noformējums bija oriģināls un atmiņā paliekošs, piemēram, uzstādītais metāla svārsts, kurš pēc konkrētiem periodiem kustējās. Pats sižets bija aizraujošs, kulminācija bija daudzas emocijas raisoša un spēcīga. Aktieriem veltītie aplausi izrādes beigās bija godam pelnīti.

Šādas ekskursijas ir svarīgas, jo tās dod iespēju sevi pilnveidot, citam citu labāk iepazīt un kopīgi veidot neaizmirstamas atmiņas.

10.d klases vārdā, klases audzinātāja Ilze Blūma