19
Mai
Kam digitāli dzīvot tīk, tam ceļa zīmes jāpazīst!
ivetao Īsā saite
Digitala Drosiba 1920X1080   Digitālā vide kļūst arvien aktīvāka un līdzi ar to aktivizējas arī digitālie krāpnieki. Lai pret potenciālajiem uzbrucējiem izveidotu spēcīgu aizsardzības mūri un pasargātu datus, failus un visu citu informāciju, ikvienam ir jākļūst par drošu digitālās satiksmes dalībnieku. Tāpēc noskaties pats un aicini citus papildināt savas zināšanas ar satura veidotāja Joreta video lekciju, kas izstrādāta pēc Tet ekspertu drošības ieteikumiem Tet sociālajā iniciatīvā “Digitālās drošības ceļvedis”. Video lekcija palīdzēs uzzināt, kā vislabāk aizsargāties no ļaundariem, kā atpazīt potenciālos noziedzniekus un kā rīkoties “uzlaušanas” gadījumā.

Dažāda veida uzbrukumiem digitālajā vidē ir pakļauts ikviens, kurš izmanto dažādas ierīces un internetu. Tāpēc pret digitālo drošību ir jābūt tādai pašai attieksmei kā pret jebkuru citu drošību, piemēram, ugunsdrošību vai darba drošību.

Līdz ar to īpaši jauniešiem izveidotajā video lekcijā Jorets stāsta vairākas interesantas lietas, kas ļauj apgūt jaunas zināšanas un neuzķerties digitālo zagļu slazdos. Video uzzināsi, kā vislabāk aizsargāt savu sociālā tīkla kontu telefonā, planšetē vai datorā ar, piemēram, multi-fakoru autentifikāciju vai kā droši spēlēt Fortnite un citas spēles. Tāpat tiek atklāts, kā veidot drošas paroles un atpazīt aizdomīgus e-pastus, īsziņas vai WatsApp ziņas pat tad, ja to saturs sola palīdzēt nelaimē nonākušiem tuviniekiem.

Tā kā cilvēki bieži mācās no citu un arī savām kļūdām, Jorets iepazīstina ar vairākiem gadījumiem, kuros interneta lietotāji ir apkrāpti, tiekoties ar citiem digitālās satiksmes dalībniekiem. Uzzini, kā ir gadījies arī pašam Joretam.

Video ir pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=8PPuue9PmpU

Kam digitāli dzīvot tīk, tam ceļa zīmes jāpazīst!

Ienāc tet.lv/digitaladrosiba