9
Mai
Speciālbalva par ZPD un dalība LU Eksperimentu dienā
ivetao Īsā saite
Balva 2  

2022. gada 14. aprīlī man, Danai Krjauklei, bija iespēja piedalīties LU Ķīmijas fakultātes organizētajā “Eksperimentu dienā”.

Viss norisinājās LU Dabas mājā jeb Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, kur ir vairākas dabaszinātņu fakultātes.

Iespēju piedalīties guvu, labi startējot LATVIJAS SKOLĒNU 46. ZINĀTNISKĀS PĒTNIECĪBAS DARBU KONFERENCĒ. Rezultātā ieguvu arī speciālbalvu.

Rīta pusē visi 13 speciālbalvas ieguvēji iepazinās viens ar otru, kā arī ar fakultātes dekānu Jāzepu Loginu. Runājām par to, kā nonācām līdz savam ZPD darbam. Pēc tam sekoja pats interesantākais – eksperiments. Būtībā eksperiments bija ļoti vienkāršs – veicām hromatogrāfiju dažādām krāsvielām. Eksperimenta laikā mēs tikām sadalīti pa grupās. Veicām hromatogrāfiju stabiņos un pēc tam arī apļa diagrammās. Iegūtos datus vajadzēja analizēt un hromatogrāfijā iegūtajām krāsām  atrast attiecīgos nosaukumus ar burtu E. Mēs, jaunieši, izrādījām lielāku interesi nekā dekāns gaidīja, tāpēc izdomājām visam eksperimentam pievienot dažādus spirtus. Mana grupa izvēlējās strādāt ar metanolu. Ieguvām vēlamos rezultātus, un visi bijām apmierināti. Pēc laboratorijas sakopšanas, dekāns J.Logins mums pasniedza diplomus un piedāvāja iepazīties ar  Ķīmijas fakultāti. Mēs redzējām dažādas laboratorijas, atmiņā man visvairāk palikusi neorganiskās ķīmijas laboratorijas un organiskās ķīmijas laboratorijas, taču bez šīm bija vēl citas dažādas laboratorijas. Mums tika dota  iespēja vērot un pēc tam aprunāties ar studentiem, kuri cītīgi gatavoja savus studiju darbus.

Balva 1 Balva 3 Balva 4 Balva 5  

Šī man bija lieliska  iespēja  iepazīties ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu fakultātēm, bet visvairāk ar Ķīmijas fakultāti. Līdz šim domāju, ka LU nav domāta man, taču pēc šīs dienas manas  domas sāka mainīties. Studenti bija jauki un komunikabli, bet pasniedzēji – saprotoši un gatavi izaicinājumiem. Iespējams, septembrī arī es staigāšu pa Dabas māju baltā halātā un būšu viena no viņiem!

Dana Krjaukle, 12.c