Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
1
Feb
Žetonu vakars Jēkabpils Valsts ģimnāzijā
Biruta Īsā saite
Zetoni 23

“Dzīve nav kāpnes, pa kurām uzkāpt, mīkla, kuru atminēt, atslēgas, kuras atrast, mērķis, kuru sasniegt, vai problēma, kuru atrisināt. Dzīve ir realitāte, kuru piedzīvot,” tā mūs izaicina Mets Heigs un Sērens Kirkegors! Nolēmām pieņemt viņu izaicinājumu un piedzīvot ko tādu, kas ģimnāzijā jau kādu laiku nebija piedzīvots…Un tas ir – Žetonvakars!

Pēdējos divus gadus realitāte ir bijusi diezgan skarba, jo Žetonvakara izrādes iestudēšana, kas ir bijusi ikgadēja un sena Jēkabpils Valsts ģimnāzijas tradīcija vairāk nekā 50 gadu garumā, nevarēja notikt. Šogad 12. klašu skolēni vēlējušies šo tradīciju atjaunot un tāpēc ar prieku un satraukumu sirdī paziņo – Žetonvakars būs!

Šogad Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēni uzvedumā “Baušļu mednieks” režisora Jāņa Savicka vadībā vēlas parādīt, kāda mēdz būt dzīves realitāte – ne vienmēr jauka un bezrūpīga, taču ne vienmēr arī noraidoša un skarba. Bieži vien tieši cilvēks var izvēlēties iet vidusceļu, kaut kur starp labo un ļauno, starp balto un melno, taču katras izvēles pamatā, protams, ir mīlestība. Arī uzveduma dalībniekiem jāpiedzīvo kāda no dzīves realitātes pusēm – netiks iestudēta visiem zināma izrāde, bet kaut kas īpašs, kaut kas pašu veidots. Uzvedums būs interesants, pārdomas rosinošs un spilgtiem tēliem bagāts. Tas parādīs cilvēku izvēles dzīves gaitā, to, kā katrs kļūdās, kļūdoties pieaug, vai pilnīgi un itin nemaz nemācās no savām kļūdām…
Bet to, kā šis stāsts beigsies, varēsiet uzzināt, noskatoties šo uzvedumu. Tev būs Žetonvakaru redzēt!

9. februārī plkst. 18:00 iestudējuma ģenerālmēģinājums, uz kuru ir aicināti visi interesenti. Gaidīsim jūs Krustpils Kultūras centrā. Ieeja – ziedojums.

10. februārī plkst.18.00 Krustpils Kultūras centrā norisināsies Žetonu vakars. Šajā vakarā vidusskolēni pēc izrādes saņems arī žetonus vai gredzenus par piemiņu šim piedzīvojumam. Šajā vakarā gaidīsim tikai savus lūgtos viesus: abiturientu vecākus, ģimenes, skolotājus un citus īpašos viesus, kuri pirms tam būs saņēmuši mūsu ielūgumu. Ieeja pasākumā ar ielūgumiem. (Būs iespēja atbalstīt mūs ar ziedojumu arī šajā vakarā. Tas nav obligāti, bet sagādās mums prieku! Tāpat kā ceram, ka mūsu izrāde sagādās prieku jums!...)

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēnu un audzinātāju vārdā – Diāna Mierture, 12.b