Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
6
Mar
11. klases dalība tematiskajā pasākumā “Īpaša stunda ūdenssaimniecības nozarē 2023”
ivetao Īsā saite
Udens 40  

27. februārī apmeklējām lekciju par ūdens apgādi un kvalitāti Jēkabpilī un Latvijā. Ieguvām noderīgu informāciju par ūdens kvalitātes noteikšanu, pārbaudes un attīrīšanas metodēm, kā arī tikām iepazīstināti ar reāliem rīkiem, kurus izmanto iepriekš minētajam.

Lekcijas pirmajā pusē piedalījās SIA “Jēkabpils ūdens” pārstāvis Artūrs Smagars, kurš mūs iepazīstināja ar to, ko ikdienā dara, kādu tehniku izmanto, ko varēja arī apskatīt klātienē, stāstīja arī par to, kā darbojās plūdu laikā.

Lekcijā piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju institūta vadošais pētnieks Sandis Dejus, kurš ir arī Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektors un jau daudzus gadus diendienā pievērsies dažādu ar ūdeni saistītu jautājumu pētīšanai un risināšanai, kā arī sabiedrības izglītošanai. Sandis Dejus mums vēstīja to, ka mūsu teritorija ir apveltīta ar īpaši labiem un kvalitatīviem pazemes ūdeņiem, kā arī pieskārās jautājumam par to, kurš ir svarīgākais cilvēks pilsētā. Guvām noderīgu informāciju par studiju iespējām saistībā ar šo nozari, kas raisīja jaunas idejas un pārdomas ikvienam. Lekcijas noslēgumā bija iespēja laimēt ļoti noderīgas ūdens pudeles, atbildot uz jautājumiem, par kuriem tika runāts lekcijā.

Kopumā mūsu klasei ļoti patika šī lekcija, tā bija noderīga un raisīja pārdomas gan par studiju iespējām, gan par to, cik Latvija ir bagāta zeme, jo ir pieejams  kvalitatīvs dzeramais ūdens.

11. klases skolnieces G. Bjalkovska un T. Bandere