Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
31
Mar
3. aprīlī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 9. un 10. klašu skolēniem notiks nodarbības par seksuālo un reproduktīvo veselību
ivetao Īsā saite
3 Aprilis   Veselības ministrija šogad Eiropas Sociālā fonda projektā "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) īsteno nacionāla mēroga sabiedrības informēšanas kampaņu par seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanu (turpmāk – Kampaņa).

Pētījumu centra SKDS 2022. gada nogalē veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja parāda:  64% iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā par seksuālo un reproduktīvo veselību netiek runāts pietiekami daudz, turklāt puse jeb 50% aptaujāto, kuriem ģimenē ir 10 – 18 gadus veci bērni, par seksuālo un reproduktīvo veselību ar bērniem vispār nav runājuši.

Latvijas sabiedrībā joprojām ir salīdzinoši zema izpratne par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem, tostarp zināšanām, rīcību un attieksmi pret drošu un cieņpilnu attiecību veidošanu, un augsta seksuāli transmisīvo infekciju izplatība. Tāpat joprojām ir aktuāla problēma – nepilngadīgo grūtniecība un mākslīgi veiktie aborti, kas liecina par nepietiekamu izpratni par kontracepcijas līdzekļu nepieciešamību un pareizu to lietošanu. Tādēļ viena no Kampaņas primārajām mērķauditorijām ir tieši jaunieši no 15 gadu vecuma.

Kampaņas mērķis ir veicināt jauniešu izpratni un zināšanas par seksuālo un reproduktīvo veselību.

Kampaņas laikā, piesaistot jomas speciālistus, tiks izstrādātas izglītojošas īsfilmas jauniešiem un pieaugušajiem, kā arī informatīvie materiāli gan vecākiem, gan jauniešiem. Norisināsies arī tiešsaistes lekcijas vecākiem.

Kā viens no apjomīgākajiem pasākumiem kampaņā būs informatīvi izglītojošas nodarbības Latvijas vispārējās vidējās izglītības iestāžu 9. – 12. klašu skolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem. Nodarbību mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem, tostarp par kontracepcijas līdzekļu nepieciešamību un pareizu to lietošanu, mācīt pieņemt apzinātus lēmumus par savu ķermeni un attiecībām, kas palīdzēs veidot drošas un cieņpilnas attiecības ar savu partneri turpmākajā dzīvē.

Nodarbības Latvijas skolās paredzētas no 2023. gada 20. februāra līdz 31. maijam.