Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
20
Feb
Debašu cikla “Satversmei100: vērtības nākotnei” noslēgums Rīgas pilī
ivetao Īsā saite
Debates 1   2022. gadā svinējām Latvijas Republikas pamatlikuma − Satversmes − apstiprināšanas 100. gadadienu, un par godu šim valstiski ievērojamajam notikumam Valsts prezidents Egils Levits sadarbībā ar Valsts kanceleju visu novadu un Rīgas skolu jauniešiem organizēja sešu posmu debates par Satversmē iekļautajām vērtībām. Satversmē ietvertās vienlīdz būtiskās un nākotnei nozīmīgās vērtības reizēm var šķietami konkurēt, tādējādi veidojot izvēles dilemmas. Atbildes uz dilemmām meklēja Latvijas skolu jaunieši, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu debašu ciklā “Satversmei100: vērtības nākotnei”. 18. oktobrī, kad viens no debašu posmiem norisinājās Jēkabpilī, tajā piedalījās divas JVĢ skolnieces: Anete Gogule (9.b) un Daniela Čamane (11.b), kur Anete runāja par novada identitāti globālajā pasaulē, un Daniela - par kompetenču izglītības ieviešanas problēmām vidusskolēnu skatījumā.

Savukārt 15. februārī visi debašu dalībnieki kopā ar saviem skolotājiem un skolu direktoriem tika aicināti uz debašu cikla noslēgumu Rīgas pilī. Mūsu skolu šajā noslēguma pasākumā pārstāvēja 9.b klases skolniece Anete Gogule, kā arī skolotājas Kristīne Modnika un Silvija Tumanova.

Debates 2 Debates 3 Debates 4 Debates 5

Pasākuma laikā jaunieši un arī viņu skolotāji, darbojoties grupās, diskutēja par vērtībām, būvēja savu vērtību piramīdu, no Satversmē ietvertajām 29 valstiski svarīgajām izvēloties 12 būtiskākās, uzklausīja prezidenta komentārus par katras grupas veikumu. Daudz pārdomu un jautājumu radās, noklausoties Valsts prezidenta noslēguma uzrunu, - kas ir atbildīgs par mūsu valstij svarīgo vērtību pastāvēšanu un saglabāšanu? Kas jādara politiķiem, pedagogiem, skolu jauniešiem, katram no mums?

Skolotājas Silvija Tumanova un Kristīne Modnika