Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
28
Feb
Kopā ar “Kauraniešiem”
ivetao Īsā saite
Kauraniesu Koncerts   17. februārī skolas deju kolektīvs “Kauranieši” savas 29. dzimšanas dienas priekšvakarā Krustpils Kultūras centrā rīkoja deju koncertu “Meteņdanči”. Par godu pavasara gaidīšanas svētkiem jeb mirklim, kad ziemas un pavasara solstīcijas jeb saulstāvji sasnieguši viduspunktu.  Dejotāji uzstājās gan klasiskajos novadu tautastērpos, gan atsevišķas dejas izpildīja, maskējoties maskās, kā jau tas Meteņos piedien.

Ar priekšnesumiem koncertā priecēja arī kolektīvi “Ane” no Ilūkstes un “Pienupīte” no Daugavpils. Īpašu prieku radīja kolektīvu atbalsts aizkulisēs - ovācijas, aplausi, labi vārdi, kas saņemti kolektīvam no kolektīva katras dejas noslēgumā. Ja māksla un prieks mājo uz skatuves - tad skatītājiem  tas silda dvēseles.

Dejotāju iespaidi un atmiņas:

Ivars Arhipovs: “Arī manu dvēseli šis koncerts lutināja, radot visdažādākās sajūtas, piemēram, satraukumu, sajūsmu, mieru un arī bailes, bet šīs emocijas liek mums justies dzīviem, kas arī ir mūsu eksistences pierādījums un mērķis.”

Krista Jokste: “Koncerts bija brīnišķīgs. Šajā koncertā bija gan neaizmirstamas sajūtas un emocijas kopā ar “Kauraniešiem”, gan neliels stress, jo atvēlētais pārģērbšanās laiks nebija ilgs. Koncertā tiešām varēja izbaudīt kopības sajūtu. Žēl, ka vienlaicīgi es nevarēju būt arī skatītājs!”

Kauraniesu Koncerts 1 Kauraniesu Koncerts 3 Kauraniesu Koncerts 4 Kauraniesu Koncerts 2  

Jānis Vingris uzskata, ka “koncerts var būt tik skaists, cik paši dejotāji, un koncerts, viņaprāt, bija ļoti skaists”! Linda Geidāne apgalvo, ka “koncerts bija brīnišķīgs, un, šoreiz būdama skatītājos - skatoties no malas,  varēja pamanīt, ka katrs dejotājs atdeva dejām savu sirdi un dvēseli. Emocijām bagāts koncerts par godu meteņiem”.

Jete Dzene: “Tā kā šis nebija mans pirmais “Kauraniešu” koncerts, tad tā norisi īpaši liels satraukums nepavadīja. Noteikti nebija fiziski viegli izdejot visas dejas un noturēt tajās nezūdošu smaidu, taču skatītāju ieinteresētie skatieni un atbalsts palīdzēja. Lai gan dancošanas laikā šķita, ka visas pieļautās kļūdas bija pārāk pamanāmas, skatītāju atsauksmes liecināja par pretējo - viņiem patika, un tas ir galvenais.”

Kauraniesu Koncerts 9 Kauraniesu Koncerts 10 Kauraniesu Koncerts 11 Kauraniesu Koncerts 7  

Laura Pazuha: “Koncertā piedzīvotās emocijas un darbības pat nevaru aprakstīt ar vārdiem! Šī bija mana pirmā “Kauraniešu” dzimšanas diena, kurā es dejoju. Pirms iziešanas uz skatuves biju nedaudz nobijusies, bet kolektīvs, kas man tagad ir kā otra ğimene, palīdzēja man iejusties un izjust šo patieso deju prieku. Viens otru atbalstījām un uzmundrinājām katru mīļu brīdi. Tāpēc vēlos pateikties visiem šī kolektīva sirsnīgajiem dalībniekiem par iespēju dejot tik lieliskā sastāvā!”

Aizraušanās ir ceļš uz mīlestību, arī man dejas mājo sirdī, kas kvēl košāk,  pateicoties karstām oglēm - deju skatītājiem. Koncerts bija neatkārtojams! Neskatoties uz kļūdām, mēs mācāmies celties kājās un smaidot doties tālāk. Mums patiess prieks par katru apmeklētāju, kas veltīja laiku, lai baudītu kripatiņu no mūsu  un mūsu draugu kolektīvu kopienas.

Kauraniesu Koncerts 5 Kauraniesu Koncerts 12 Kauraniesu Koncerts 6 Kauraniesu Koncerts 8

Kolektīva vārdā, liels paldies deju skolotājai  Ingrīdai Feldmanei, kas velta mums laiku, lai ne tikai iemācītu deju soļus, bet ir arī katra mūsu koncerta scenārists, režisors un ne tikai.

Īpašs paldies šoreiz arī skolotājai Elgai Skrebelei, kuras vadībā tapušas krāšņās un interesantās dekorācijas. Paldies mūsu skolai un Krustpils KC par atbalstu visās mūsu kolektīva gaitās!

apkopoja Artūrs Bārbals, 12.b