2
Jūn
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 8.c klase “Latvijas Skolas somas” pasākumos maijā
Biruta Īsā saite
Skolas Soma 8C 23

Šī gada 8. maijā 8.c klases skolēni kopā ar audzinātāju Daci Seglēri devās uz mākslas galeriju “Mans's”, kur “Latvijas Skolas somas” projekta ietvaros apmeklējām mākslas galeriju un iepazināmies ar jaunāko izstādi. Mākslas galerijā uzzinājām daudz jauna, kādam tā bija pirmā reize mākslas galerijā, tāpēc jo īpaši satraucoša. Skolēni apmeklēja izstādi, uzzināja informāciju par autoriem un izvēlējās sev tuvāko mākslas darbu. Pēc tam skolēni veidoja prezentāciju, kura ietvēra informāciju par autoru, pašu darbu un sajūtām. Prezentāciju un publisko uzstāšanos skolēni demonstrēja angļu valodas stundā, tā demonstrējot savu prasmi runāt par mākslu angļu valodā.

 

Skolēnu atgriezeniskā saite par piedzīvoto pasākumā:

Skolas Soma 8C 23 02 Pirmdien, 8.maijā, visa klase devāmies uz mākslas galeriju, lai apskatītu Neonillas Medvedjevas, Mētras Daumes (Štelmaheres), Kaspara Perska mākslas darbus un izvēlētos tieši vienu no tiem, kas visvairāk patīk, un pajautātu par to mākslas galerijas darbiniekiem. Galerijā bija ļoti daudz pievilcīgu gleznu. Pie Mētras Daumes gleznām pat bija QR kods, kuru noskenējot varēja noklausīties mūziku, kas bija speciāli radīta tieši konkrētajam darbam. (Ieva)

Mākslas galerijā sienas bija tik baltas, ka gleznas izskatījās īpaši izteiksmīgi! Katram autoram bija pamanāms savs stils. Man patika galerijas apmeklējums, jo es varēju iedvesmoties un pati mēģināt kaut ko uzzīmēt. (Silva)

Man ļoti patika, jo tur tiešām bija ļoti skaisti un arī daudz ko varēja uzzināt. (Evita)

Savukārt 30. maijā mūsu klase devas uz Jēkabpils Vēstures muzeja “Sēļu sētu”, lai uzzinātu ziepju rašanās vēsturi un vārda tiešā nozīmē iemācītos vārīt ziepes.

Muzejpedagoga stāstījuma pavadīti, izstaigājām nesen uzbūvētās “Sēļu sētas” telpas. Īpaši skaista likās koka apdare un telpas senlaicīgums, lai gan telpa uzcelta pavisam nesen.

Skolēni uzzināja ziepju rašanās vēsturi, iepazinās ar to veidošanas pamatnosacījumiem un praktiski apguva ziepju veidošanas iemaņas. Tās tika gatavotas no dabīgiem materiāliem, sajaucot dažādus kaltētus augus un ziedus ar ziepju masu. Programmas beigās katrs dalībnieks savas izgatavotās ziepes varēja paņemt līdzi.

Skolas Soma 8C 23 06 Skolas Soma 8C 23 05 Skolas Soma 8C 23 04 Skolas Soma 8C 23 03

 Skolēnu atgriezeniskā saite par piedzīvoto pasākumā:

 Es biju pārsteigta, ka ar ziepju vārīšanu cilvēki nodarbojās jau vismaz 2800. gadā pirms mūsu ēras. Programmā “Ziepju gatavošanas darbnīca” mēs uzzinājām interesantus faktus par mūsu senču ziepju vārīšanas tradīcijām un lietošanas nolūkiem. Man patika, ka katrs dalībnieks sev pagatavoja aromātiskas ziepes no dabīgām izejvielām, aromātiskām eļļām, kurām pievieno tepat Latvijā augošas zāļu tējas un ziedus. (Santa)
Man patika ziepju smarža un tas, ka mēs visa klase to darījām kopā. (Gita)

Man patika gide, kura mums vadīja nodarbību - ļoti jauka. (Kitija)

Kamēr ziepes cietēja, varējām izmēģināt staigāt ar ķekatām – man tas patika. (Evelīna) 

8.c klase un audzinātāja Dace Seglēre