26. septembrī, mēs, JVĢ skolēnu parlamenta pārstāvji Danute Stivriņa 11.b, Lauma Ugrika 10.b, Megija Kļaviņa 8.b, Marta Kamišova 8.c, Renāte Mūrniece 9.c, Markus Urtāns 8.b, skolotāja Dace Druveniece un es, Daniels Pavlovičs 12.c, pārstāvējām skolu festivālā “Laiks labiem darbiem” Madonā (Jauniešu galvaspilsētā 2018). Reģionālajā festivālā pavisam piedalījās 23 komandas no dažādām Latvijas izglītības iestādēm, pārstāvot Valmieru, Limbažus, Cesvaini, Ogri, Palsmani, Balvus, Gulbeni, Riebiņus, Ābeļus un Liepnu. Festivāla mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu piederību savai skolai, vietējai kopienai un valstij un veicināt viņu pilsonisko līdzdalību, patstāvību, atbildību un piedalīšanos Latvijas valsts simtgades svinēšanā un Latvijas valstiskuma stiprināšanā.
Šajā festivālā mēs prezentējām mūsu skolas labos darbus, kurus kopīgi esam paveikuši nu jau 5 gadu garumā, iesaistoties labo darbu veikšanā katram ģimnāzijas klases kolektīvam. Ar interesi vērojām arī citu skolu uzstāšanos, taču patiesa gandarījuma sajūta pārņēma pašās beigās, kad visas komandas pulcējās uz skatuves un mēs izpelnījāmies Madonas Jauniešu domes žūrijas simpātiju balvu. Pavisam noteikti esam pelnījuši ar lepnuma sajūtu uzsist cits citam pa plecu, jo tik grandiozā līmenī kā pie mums, Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, kad labo darbu veikšanā piedalās nevis kāda atsevišķa klase vai domubiedru grupa, bet visas skolas klases, nenoritēja nevienai citai skolai. Pat vakar, festivāla norises laikā, es un Markus, pamanījāmies veikt vienu mikro labo darbiņu un iestādījām mūsu skolu simbolizējošu hortenzijas stādu Madonas Kultūras nama un Jauniešu dienas centra “Kubs” pagalmā, savukārt meitenes veidoja paklājiņus no sagraizītām auduma strēmelēm dzīvnieku patversmes iemītniekiem. |
Bet mūsu diena neaprobežojās tikai ar to vien, jo nācās arī nedaudz “pasvīst” sportiskās un praktiskās aktivitātēs. Festivāls iesākās ar sportiskām aktivitātēm Madonas sporta centrā. Tur mūs sagaidīja stafete, kas sastāvēja no 5 stacijām. Pirmajā stacijā mums uz laiku vajadzēja sist naglas bluķī. Otrajā – jāzāģē bluķis. Trešajā - jāsašķiro baltas pupiņas no sarkanām. Ceturtajā stafetes punktā mums bija jāizspēlē “attēlu atmiņas spēle”, kura bija veidota no koka plāksnēm, savukārt piektajā - jāsaliek milzīga koka puzle. Katrā stafetes punktā tika uzņemts laiks, taču nekur nepalikām pēdējie. Vislabāk mums veicās ar puzles likšanu un pupiņu šķirošanu. Bez čaklām un veiklām rokām labus darbus taču nevar paveikt, vai ne? Pēc pabeigtās stafetes devāmies uz šautuvi, kur mums parādīja un pastāstīja visu par šaušanu. Guvām jaunu pieredzi un zināšanas.
Noslēguma secinājums? Vairosim un turpināsim darīt labus darbus, jo nezinām, kurā mirklī un kurš var mums par tām pasniegt balvu. :-) Labi, labi... ne jau balva ir galvenais. Labi darbi vairo labo mums apkārt, un mēs nekad nezinām, kad mums pašiem gadīsies vajadzība pēc palīdzīgas rokas. Tāpēc darīt labus darbus vienmēr atmaksājas – jo dots devējam atdodas. Un dot vienmēr ir patīkamāk nekā lūgt. Atgādinu, ka ikviens klases kolektīvs arī šogad ir aicināts iesaistīties ģimnāzijas labo darbu akcijā, visa gada laikā paveicot vismaz vienu labo darbu sev tuvā jomā! Pievienojieties labo darbu atbalstītāju pulkam arī jūs – visi, kas lasa šo rakstu!
JVĢ skolēnu parlamenta vārdā, Danute Stivriņa un Daniels Pavlovičs
Vairāk mirkļi šeit un Labajos darbos 5 gados paveiktais šeit.