![]() |
Mūsdienās ir svarīgi attīstīt uzņēmējdarbību, kas risina sociālas problēmas un…… jāsāk ar izglītību par to. Šī gada 19. februārī projekta “Re:Impact” ietvarā mēs, 10.c klase, kopā ar skolotājām Dzintru Priekuli un Daci Druvenieci divas mācību stundas pavadījām mācoties par sociālo uzņēmumu un tā idejas veidošanu. |
![]() |
Re:Impact ir projekts, kas veicina sociālo uzņēmējdarbību un informē sabiedrību par to. Tas aptver Zemgali un Ziemeļlietuvu, un tā mērķis ir veicināt reģionālo sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmu. Sociālā uzņēmējdarbība ir aktualitāte Eiropā, tāpēc projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Tepat Latvijā ir jau vairāki simti sociālo uzņēmumu, kas gan gūst peļņu kā jebkurš cits uzņēmums, gan arī dod labumu sabiedrībai, risinot kādu sociālu problēmu. |
Mācību stundu laikā pārrunājām vairākas ideju veidošanas metodes un to plusus un mīnusus, kā arī noskaidrojām, kura no metodēm ir atbilstošāka katra prasmēm un interesēm. Šīs metodes ir veids kā no idejas nonākt līdz skaidram rīcības plānam, un iegūtās zināšanas par šo procesu varēsim pielietot arī citreiz, piemēram, rakstot pētniecisko darbu.
Madara: ”Man patika, ka mums lika sastrādāties grupās, rezultātā bija iespēja vairāk saliedēties un uzzināt pārējo domas.”
Monta: ”Es ieguvu jaunas zināšanas. Bija lietas, kuras pavisam nezināju kā, piemēram, saites, kuras var palīdzēt veidot sociālās uzņēmējdarbības idejas. Pašas pasniedzējas bija ļoti jaukas, saprotošas! Kopumā laba pieredze!”
Kristiāna Šņorniece, 10.c