Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
4
Mar
Izstāde “Māksla-ne-māksla”
Biruta Īsā saite
Maksla Ne Maksla 02 Mākslas ziņas šoreiz par kādu izstādi mūsu skolas garderobes gaitenī, kuru, cerams, jau būsiet pamanījuši!

11.c klases mākslas programmmas skolēni – Madara, Elizabete un Jēkabs – mācību uzdevuma ietvaros ir izveidojuši izstādi, kuras mērķis ir parādīt mākslīgā intelekta iespējas mākslas darbu radīšanā.

Mākslīgais intelekts (MI) ir digitālo tehnoloģiju izmantošana, lai radītu sistēmas, kas spēj veikt uzdevumus, par kuriem parasti tiek uzskatīts, ka to paveikšanai nepieciešams cilvēka intelekts.

MI nav jauna tehnoloģija. Dažas MI tehnoloģijas pastāv jau gadu desmitiem, taču, pateicoties straujajam skaitļošanas jaudu pieaugumam, liela datu apjoma pieejamībai un jaunām programmatūrām, īsā laikā ir noticis būtisks izrāviens.

MI jau tiek izmantots daudzos ikdienas dzīves lietojumos, piemēram: virtuālie asistenti, medicīniskā diagnostika, automatizētā tulkošana, navigācijas ierīces, kvalitātes kontrole ražošanā, dabas katastrofu prognozēšana. MI var palīdzēt veidot inovatīvāku, efektīvāku, ilgtspējīgāku un konkurētspējīgāku ekonomiku, vienlaikus arī uzlabojot iedzīvotāju drošību, izglītību un veselības aprūpi. Tas arī sniedz atbalstu cīņā pret klimata pārmaiņām

Taču mākslīgā intelekta nepārdomāta vai negodprātīga lietošana var radīt arī riskus.

Izmantojot lietotni PIXART, Madara mākslīgajam intelektam deva komandu veidot mākslas darbus, kuri atdarinātu dažādu pazīstamu mākslinieka darbus un, jāatzīst, rezultāts ir pārsteidzošs – tik ļoti jaunradītie darbi līdzinās izvēlētā mākslinieka oriģinālajam stilam!

Maksla Ne Maksla 01 Maksla Ne Maksla 03 Maksla Ne Maksla 04

Aplūkojot izstādē redzamo darbu attēlus, ikviens mūsu skolas skolēns un darbinieks var pārbaudīt savas zināšanas par mākslu un slavenu mākslinieku gleznām, jo atšķirt oriģinālo mākslas darbu no tehnoloģiju radītās replikas kļūst aizvien sarežģītāk. Lai nekļūdītos, ir jāpārzina mākslas vēsture un jāpazīst oriģinālo mākslas darbu izskats!

Ar šo izstādi, kurai dots zīmīgs nosaukums – “Māksla-ne-māksla” – tās veidotāji aicina aizdomāties par mākslīgā intelekta darbības potenciālajiem riskiem; aicina būt modriem, krāt zināšanas un akli nepaļauties un tehnoloģiju piedāvātajiem risinājumiem. Ikviens tiek mudināts uz ētisku un uz cilvēku vērstu pieeju šīs jaunās tehnoloģijas lietošanā!

Vizuālās mākslas skolotāja Elga Skrebele