13
Mar
9.c klasei vērtīga kultūras un karjeras izglītības diena Rīgā
Biruta Īsā saite
Skolas Soma 9C 24 06

Šī gada 23.februārī 9.c klase devās baudīt kultūru uz Latvijas Mākslas muzeju Rīgas Birža un iedvesmoties nākotnes izvēlei izglītības un karjeras jomā uz nozīmīgāko Latvijas izglītības izstādi “Skola 2024”.

Sākumā devāmies uz izstādi, kas norisinājās izstāžu zālē Ķīpsalā un pulcēja visdažādāko izglītības jomu pārstāvjus vienkopus. Te varēja iegūt plašu informācija par mācībām Latvijā un ārzemēs, tikties ar skolu pārstāvjiem, bija dažādas pašrealizācijas iespējas, profesiju pielaikošanas iespējas, karjeras konsultācijas, paraugdemonstrējumi, konkursi, interesantas diskusijas un iedvesmas forums jauniešiem.

Pēc tam devāmies izbaudīt Vecrīgu, un pirmais objekts bija klases foto pie Brīvības pieminekļa. Tā būs mūsu atmiņa un vēstures liecība.

Rīgas Birža bija mūsu ekskursijas noslēgums. Lai arī bija jūtams pagurums, bija interesanti izstaigāt kopā ar gidu greznās telpas un iepazīt Āzijas mākslas izstādi.

Šeit atrodas ļoti daudz unikālu mākslas darbu – gan vislielākā izmēra glezna Latvijā, gan vienīgā mūmija Baltijā. To ir vērts redzēt!

Skolēnu atgriezeniskā saite par piedzīvoto pasākumā:

Markuss: Rīgas Birža bija viens no interesantākajiem un vizuāli bagātākajiem muzejiem, kurā esmu bijis. Uzzināju daudz faktu par seno mākslu un pat redzēju senu, vēsturisku mūmiju. Ieteiktu katram apmeklēt šo muzeju. Izstādē “Skola 2024” es ieguvu daudz informācijas un zināšanu par mācību iestādēm.

Marta: Rīgas Birža bija ļoti interesanta. Uzzināju daudz interesantu par Āzijas valstu kultūru. Redzēju ļoti daudzveidīgus mākslas darbus un dažādas maskas, kā arī vienīgo mūmiju Baltijas valstīs.

Gita: Izstādē varēja apskatīt vairākas universitātes, koledžas, augstskolas un varēja iegūt dažādas balvas, piedaloties konkursos. Rīgas Biržā man visvairāk patika mūmija. Uzzinot, ka tā ir īsta, es biju pārsteigta. Ļoti fascinēja, ka tas viss saglabājies līdz mūsdienām.

Vanesa: Man vislabāk patika policijas veidotā izstāde un tas, cik izpalīdzīgi bija visu skolu studenti un pārstāvji.

Pauls: Man patika, ko stāstīja Izglītības ministre, un tas, ka bija konkursi un dažādas aktivitātes ar balvām. Bija interesanti vērot, kā katra skola sevi reklamē.

9.c klases skolēni un audz. Dace Seglēre

Vairāk mirkļus var apskatīties saitē: /ej-uz/44760