19
Dec
9.d ar Latvijas Skolas somu pie barona pusdienās
Biruta Īsā saite
Skso 9D Krustp Pils 01 Mēs, 9.d klase, šogad esam bijuši taupīgi, un gada nogalē, izmantojot programmas Latvijas Skolas soma finansējumu, visi varējām doties uz Krustpils pili pie barona pusdienās un uzpildīt sirdis ar Ziemassvētku gaismu. Pils mūs sagaidīja sirds silti, jau saposusies Ziemassvētkiem – ar eglītēm, rotājumiem un dekoriem, gaismiņām, uzburot patīkami mierpilnu svētku sajūtu.

Ziemīgi skaistā un vēsā decembra dienā devāmies uz pili, bet tur nokļuvām pavisam citā pasaulē – mājīgajā un siltajā pils virtuvē mēs uzzinājām par Krustpils pils vēsturi, ēdienu gatavošanas vēsturi, dažādu produktu ienākšanu cilvēku ēdienkartē, virtuves trauku vēsturi. Apskatījām porcelāna trauku izstādi un uzzinājām porcelāna izstrādājumu vēsturi Latvijā. Gandrīz katrs izstādē atrada traukus, no kuriem ir ēdis pie omītes, vai arī konstatēja, ka kāda no izstādē redzamajām servīzēm pašlaik ir atrodama arī ģimenes trauku skapī. Visvairāk iepriecināja un aizrāva grupu darbs, kur varēja uzzināt gan kaut ko jaunu, gan parunāties un sadarboties ar klases biedriem.

Paldies zinošajai un sirsnīgajai gidei Līgai un vienmēr laipnajiem Krustpils pils mūriem par uzņemšanu, kā arī Latvijas Skolas somas programmai par doto iespēju!

Skso 9D Krustp Pils 02 Skso 9D Krustp Pils 03 Skso 9D Krustp Pils 04

Nikolass: “Uzzināju diezgan daudz jaunu faktu, ko iepriekš nezināju. Patika telpu iekārtojums un atmosfēra.”

Rolands: "Uzzināju un redzēju diezgan daudz jauna, bet visvairāk patika gide Līga, kas bija zinoša un jauka.”

Justīne: “Krustpils pilī bija interesanti uzzināt par seno laiku virtuves piederumiem, to izmantošanu. Visinteresantāk bija pildīt grupu darba testu, jo varēja pasmieties un parunāt ar klases biedriem. Tas bija labāk nekā sēdēt stundā.”

Eleonora: “Man visvairāk patika porcelāna trauki, kuri bija ļoti skaisti un atsauca atmiņa bērnību pie vecmammas, kad tika ēsts no tādiem vai līdzīgiem traukiem.”

Alise: “Man patika nodarbība pilī, jo bija mājīgi un interesanti, patika skaisto trauku izstāde, iepazīties ar dažādiem traukiem, sadzīves priekšmetiem, to vēsturi un praktisko izmantošanu.”

Aigars: “Pilī bija mājīgi un interesanti, jo uzzināju daudzus vēsturiskus faktus par pili, tās vēsturi, ēdienu, tā pagatavošanas vēsturi un ikdienas dzīvi tajā.”

Sintija M.: “Man patika virtuves interjers un gida stāstījums, bija interesanti”.

9.d klase un audzinātāja Anita Vanaga