3
Jan
9.e klase izbauda latviešu kino mājās!
ivetao Īsā saite

Sākot no 2021. gada 28. decembra 9.e klasei “Latvijas Skolas Somas” ietvaros bija iespēja noskatīties divas lieliskas latviešu filmas mājās. Katrs savā brīvajā laikā un ģimenes lokā varēja noskatīties dokumentālo animācijas filmu “Mans mīļākais karš” vai filmu “Tizlenes”.

“Mans mīļākais karš” ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas - Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par Latvijai vēsturiski nozīmīgu laiku.

“Tizlenes” ir par to, ka trīs 9. klases skolnieces nolemj likt punktu savai tizleņu dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm. Notikumi norisinās ap 2000. gadu, tāpēc, iedvesmojoties no tā laika populārākajām Holivudas filmām, draudzenes nolemj, ka vienīgā izeja ir ierasties izlaidumā ar klases “foršākajiem” čaļiem. Taču, kad izfantazētie plāni gandrīz izbojā patiesu draudzību, meitenēm nākas saprast, ka izlikšanās par to, kas neesi, nenes nedz laimi, nedz stilīgumu, un dzīvē viss nenotiek kā kino.

Klasesbiedru domas par redzēto:

Rendijs. Filma “Mans mīļākais karš” ir pieaugušas sievietes stāsts par bērnību PSRS laikos. Mani vecāki apgalvoja, ka filmā notiekošais sakrita ar viņu pieredzi padomju laikos, piemēram, pionieri ar sarkanajiem kaklautiem. Jūtos laimīgs, ka veikalā sviests ir brīvi pieejams un nav jāstāv rindā!

Kristiāna. Filmā “Tizlenes” trīs meitenes no devītās klases - Sveta, Katrīna un Sarmīte nolēmj no klases “tizlenēm” kļūt par skolas populārākajām meitenēm. Sarmīte sadraudzējas ar Ievu, kura ir skolas visstilīgākā meitene. Sarmīte sāk kavēt stundas, lietot alkoholu. Tomēr meitenei nākas saprast, ka dzīvē nav kā filmās, viss nenotiek perfekti realitātē. Filmas sižets bija paredzams, stereotipisks, taču pasmieties varēja. Filma radīja iekšējās pārdomas par to, ka sevis mainīšana citu dēļ, nepadarīs tevi laimīgu.

Elīna Glaudiņa, 9.e