Dec
7., 8. klases piedalās tiešsaistes nodarbībā par pilsonisko līdzdalību
Pilsoniska Lidzdaliba 3

21. decembrī 7. un 8. klašu skolēni piedalījās Latvijas Jaunatnes padomes organizētā tiešsaistes nodarbībā par pilsonisko līdzdalību. Nodarbības tika ieplānotas ģimnāzijas kā EP Vēstnieku skolas viena no aktivitātēm.

Pilsoniskā līdzdalība ir iedzīvotāju iesaistīšanās sabiedrībai nozīmīgu jautājumu apspriešanā un īstenošanā.

Nodarbības laikā, izmantojot neformālās izglītības metodes, nodarbības vadītāji kopā ar jauniešiem pārrunāja, kas ir pilsoniskā līdzdalība, kāpēc ir svarīgi un vērtīgi būt pilsoniski aktīviem, kā arī pastāstīja, kā citi jaunieši Latvijā pauž savu aktīvo pozīciju un kā to var darīt ikviens.

Nodarbības laikā skolēniem bija jāveic arī uzdevumi: jāizveido savs vērtību tops un jāuzzīmē plakāts, kurā atspoguļo tēmu, kas konkrētajai skolēnu grupai šķiet aktuāla.

Skolēnu vērtību topa augšgalā parādījās tādas vērtības kā ģimene, draugi, hobiji, nauda, brīvība, uzklausīšana, veselība, izglītība, mīlestība, sadarbība, atbildība, disciplīna.

Skolēnu atziņas pēc nodarbības:

Šī stunda mums lika padomāt par mūsu personīgo izaugsmi, saskarsmi, vajadzību izprast sevi psiholoģiski un mūsu spēju komunicēt ar citiem. Klausījāmies Daniela veikumu (viņš spēja kļūt par organizācijas prezidentu), tas mums lika padomāt par mūsu mērķiem dzīvē. (Alise, Mārtiņš, Ksenija, Žaklīna)

Ļoti interesanti un pamācoši par vērtībām. (Rūta un Linda)

Raivja vadītā nodarbība lika aizdomāties par sabiedrības vērtībām un to, ka katra cilvēka viedoklim ir nozīme! (Lote, Beāte, Elīza)

Šajā nodarbībā sadzirdējām iemeslu, kāpēc vajag līdzdarboties, aktīvi piedalīties dažādos projektos, pasākumos, labdarībā. Katrs sākums veicina motivāciju kaut ko darīt vairāk. (Ieva, Agita)

Šī stunda mums lika padomāt par savu personību. (Gustavs, Renāts, Renārs, Tomass)

Paldies skolotājiem, kas darbojās kopā ar skolēniem, - S. Tumanovai, Z. Skutelei, I. Ermansonei, D. Druveniecei, I. Feldmanei, A. Vanagai!

EP Vēstnieku komandas vārdā, d.v. D. Druveniece

Vairāk mirkļi šeit: /ej-uz/18395