15
Feb
Dalība Madonas VĢ rīkotajā pašpārvalžu pasākumā “Skolēnu pašpārvalde kā zīmols”
ivetao Īsā saite
Padome Ka Zimols 2  

11. februārī notika skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākums tiešsaistē “Skolēnu pašpārvalde kā zīmols”, ko organizēja Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes dalībnieki un direktora vietniece audzināšanas darbā Ligita Irbe. Tajā piedalījās arī mūsu skolas parlamenta pārstāves – Evelīna Pavloviča, Diāna Mierture, Elīza Koļesinska, Anete Gogule un direktora vietniece Dace Druveniece.

Pasākuma mērķis bija aktualizēt skolēnu pašpārvaldes publiskā tēla nozīmi, iepazīstot veiksmīga satura veidošanu un publicēšanu sociālajos medijos.

Pasākuma pirmajā daļā savā pieredzes stāstā dalījās Kaspars Ozoliņš, raidījuma “Gudrs vēl gudrāks” vadītājs. Viņš atbildēja uz 100 jautājumiem, tādā veidā mums izstāstot par savu pieredzi, gaumi, vērtīgām dzīves atziņām utt. K. Ozoliņš uzsvēra: “Dari labi vai nedari nemaz.” Mēs sapratām, ka nepieciešams iedziļināties tajā, kas notiek apkārt, un jācenšas darīt to, kas saista (un darīt to labi!).

Turpinājumā nodarbību “Atbildība, radot sociālo mediju saturu” vadīja Lauris Zalāns, radio ētera personība, sociālo tīklu satura veidotājs. Viņš akcentēja to, kā brīvprātīgais darbs aizvedis viņu līdz profesionālai nodarbei.

Nobeigumā sarunājāmies ar Jāni Pētersonu, grupas “Citi zēni” solistu. Viņš stāstīja par grupas “Citi zēni” izveidi, grupas dalībniekiem un izaicinājumiem, ar kuriem saskārušies. “Arī nenopietnas lietas var būt jēgpilnas,” tā teica pats Jānis.

Padome Ka Zimols Padome Ka Zimols 1

Pasākums bija atraktīvs, radošs un interesants. Vērtīga šķita arī darbošanās grupās un sarunas ar citu pašpārvalžu dalībniekiem, jo varējām uzzināt par citu kolektīvu vērtībām, idejām un jau realizētajiem pasākumiem. Kā arī vēlos uzsvērt īpaši interesanto “Tējas krūzi ar absolventiem”, kur MVĢ absolvente Elīna, kas tagad darbojas kā komunikācijas projektu vadītāja, stāstīja par savu pieredzi. Ar savu dzīvesstāstu viņa apliecināja, ka, arī dzīvojot mazpilsētā, var sasniegt augstus mērķus, strādāt darbā, kas patīk, un būtu zināmam sabiedrībā. Galvenais, ka ir griba un vēlme darīt.

Dalībnieku iespaidi:

Anete Gogule: “Pasākumu es vērtēju pozitīvi. Bija ļoti interesanti klausīties slavenu personību stāstos. Ļoti patika Jāņa Pētersona un Laura Zalāna stāstījums - likās ļoti saistoši. Paldies madoniešiem par tik ļoti labi noorganizētu pasākumu un vadību mazajās grupās. Tāds piektdienas enerģijas lādiņš!  Paldies!”

Elīza Koļesinska: “Tiešsaistes pieredzes apmaiņas pasākumus "Skolēnu pašpārvalde kā zīmols" bija ārkārtīgi iedvesmojošs un informatīvs. Tā bija brīnišķīga iespēja iepazīt "tuvāk" dažādas Latvijas slavenības, viņu darbošanās sfēras, pieredzi, dzīves moto utt. Bija jauki parunāt ar citu skolu pārstāvjiem un uzzināt viņu aktualitātes, plānotos pasākumus un to, kā viņi darbojas savās skolās. MVĢ padome tiešām bija ļoti pacentušies, un, manuprāt, pasākums izvērtās ļoti labi! Liels paldies Madonas Valsts ģimnāzijas padomei par ielūgumu!”

Evelīna Pavloviča: “Mani patīkami pārsteidza iespēja uzdot pāris jautājumus sabiedrībā pazīstamajiem viesiem un gūt pieredzi no Madonas ģimnāzistiem, kā rīkot šāda veida pasākumus.”

Direktora vietniece Dace Druveniece: “Bija kārtējais ikgadējais prieks “doties” (virtuāli) uz Madonu, “satikt” (ieraudzīt datora ekrānā) citu Valsts ģimnāziju kolēģus un jauniešus, iedziļināties viesu pārdomās, salīdzināt viņu teikto ar savām dzīves gaitā gūtajām atziņām…, ieklausīties citu skolu pieredzes stāstos un saprast, ka pašreizējos apstākļos visi “grozāmies” un meklējam risinājumus dažādās situācijās diezgan līdzīgi. Prieks par madoniešu uzņēmību, nu jau otro gadu šo tikšanos organizējot attālināti. Ir labi arī šādi, jo viss ir pārdomāts, notiek pēc plāna, klausīšanās mijas ar aktīvu darbošanos. Malači, madonieši! Paldies! Prieks arī par mūsu ģimnāzijas pārstāvēm, kas aktīvi iesaistījās sarunās, uzdeva jautājumus viesiem. Kopā no sirds novēlam – nākamgad gan lai izdodas tiekties klātienē!”

skolēnu parlamenta dalībnieku vārdā, Diāna Mierture