Tik dažādi, bet visi kopā!

Tik dažādi, bet visi kopā!


Kad mēs visi palīdzam cits citam, visi iegūst. (Dž. Stovals)

Bērnu aizsardzības centrs sadarbībā ar Izglītības iniciatīvu centru aprīļa un maija mēnesī Jēkabpils Valsts ģimnāzijā īstenoja Dažādības treniņa programmu 7. – 8. klašu skolēniem. Treniņu programmu jeb apmācības izgāja 7.a, 7.c un 8.b klases skolēni.

Dažādības treniņa programmas mērķis ir veidot pozitīvu attieksmi pret sevi un citiem, izpratni par stereotipiem, aizspriedumiem un to ietekmi uz cilvēku rīcību, kā arī uzlabot saskarsmes un komunikācijas prasmes ar dažādiem cilvēkiem, palīdzēt uzturēt pozitīvu, iekļaujošu klases un skolas vidi bez diskriminācijas un vardarbības.

Programmas ilgums bija: 3 nodarbības pa 2 stundām (kopā 6 mācību stundas).

Pirmajās divās nodarbībās bija iespēja padomāt par sevi, savām sociālajām lomām, vēlmēm un to, kas katram no mums ir svarīgs, kas mums ir kopīgs un kas atšķirīgs. Nākamajās divās nodarbībās domājām un strādājām ar stereotipiem, aizspriedumiem, citu iepazīšanu. Savukārt pēdējās divās nodarbībās domājām un darbojāmies savstarpējās komunikācijas uzlabošanā. Vajadzēja gan parādīt prasmes sadarboties komandā, gan uzbūvēt komfortablu māju dažādiem mājas iemītniekiem un izstrādāt mājas noteikumus, tā lai neviens neapdraudētu otru, bet noteikumi radītu draudzīgu un labbūtīgu mājas vidi.

Nodarbību pamats bija pamatīga teorētiskā bāze, tai skaitā dažādu terminu aplūkošana un definēšana, saņēmām ieteikumus pašapziņas stiprināšanai, atslēgas vārdus draudzīgām attiecībām, aforismus un atziņas par draudzību, komunikāciju un sadarbību, ieteikumus attiecību uzlabošanai, protams, arī apliecinājumu, ka 7.a klase ir apguvusi Bērnu aizsardzības centra diskriminācijas mazināšanas vardarbības prevences mācību programmu “Dažādības treniņš”.

Megija: “Bija interesanti uzdevumi un patika pasniedzēja. Apskatītās tēmas bija aktuālas.”

Vanesa: “Bija labi un interesanti, taču runāt par to ir viena lieta, bet zināšanas pielietot dzīvē ir cita lieta. Vai dzīvē tas kaut ko mainīs? Cerams.”

Egija: “Dažādības treniņu ietvaros visvairāk man patika pēdējais uzdevums – uzbūvēt māju. Izjutu saliedēšanos ar klases biedriem, kopīgu darbošanos, lai sasniegtu mērķi, un galvenais, ka visi pieņēma visas idejas un atbalstīja.”

Margarita: “Uzdevumi bija interesanti. Uzzināju ari daudz ko jaunu par klases biedriem, jo bija uzdevumi, kur varēja noteikt, vai man arī ir tāda īpašība ka pārējiem – meklēt kopīgo un atšķirīgo. Dažos uzdevumos vajadzēja sarādāt grupā un saskaņot dažādos viedokļus.”

Marta: “Man patika, jo man likās interesanti pildīt šādus uzdevumus. Uzzināju arī, kas ir “perfektā klase” maniem klases biedriem.”

Armands: “Daudzas lietas jau zināju, tāpēc dažās vietās bija garlaicīgi. Patika, ka bija daudz uzdevumu grupās, īpaši patika uzdevums par kuģi, kur vajadzēja izvēlēties, kurus ņemt līdzi, bet kurus neņemt. Kopumā bija labi.”

Mariuss: “Ilgā sēdēšana mazliet nogurdināja, bet patika aktivitātes, kad vajadzēja meklēt klases biedrus, kas kaut ko zina vai māk, darboties aktivitātēs un grupās.”

Miķelis: “Man patika dažādības treniņi, īpaši sadaļa par stereotipiem un aizspriedumiem. Interesanti uzdevumi, kur varēja iepazīt sevi un citus, kā arī darboties kopā.”

Programma “Diskriminācijas mazināšanas kā vardarbības prevences mācību programmas nodrošināšana izglītības iestādēs (dažādības treniņš)” tiek īstenota ESF projekta Nr.4.3.6.9/2/24/I/001 “Ģimeņu vajadzību izpēte un atbalsts, stiprinot bērnu emocionālo noturīgumu krīzes, vardarbības situācijās” ietvaros, kuru administrē Bērnu aizsardzības centrs.


Informācija

Publicēts: 05.06.2025 23:12:37

Kategorijas: Projekti

Lasīšanas laiks: ≈ 3 minūtes

Skatījumu skaits: 7

Autors: biruta

Īsā saite